piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

Na sesji Rady Miejskiej 30 grudnia skarbnik, kierownik FIB i burmistrz zaprezentowali projekt budżetu Gminy Środa Śląska na 2021 rok. W budżecie zaplanowano dochody na poziomie ponad 121,6 mln zł, wydatki ponad 134,8 mln zł, a nadwyżka operacyjna budżetu planowana jest na poziomie 4,1 mln zł.

Jednym z punktów dzisiejszych obrad jest prezentacja, debata i głosowanie w sprawie budżetu Gminy Środa Śląska na 2021 rok.

21 grudnia odbyła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Radni przyjęli osiem uchwał, w tym najważniejszą - uchwałę budżetową na rok 2021.

Wielkimi krokami gmina Malczyce zbliża się do oficjalnego odbioru inwestycji jaką jest budowa świetlicy wiejskiej w Mazurowicach.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej i Gmina Środa Śląska przygotowali dla Państwa świąteczną niespodziankę. Prócz migawek z działalności i wydarzeń, także przedświąteczne występy wspaniałych średzkich przedszkolaków, utalentowanych zespołów, a także wokalistów... Zresztą zobaczcie sami. Miłego oglądania i Wesołych Świąt!

Transmisję mszy św. pasterskiej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej wsparli radni Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej - Leszek Maciejewski, Zdzisław Kruszelnicki i Paweł Rosenbeiger.

24 projekty za 35 mln zł zrealizował w tym roku Powiat Średzki. 81 procent tej kwoty pozyskano ze środków zewnętrznych. – To bardzo dobry wynik – ocenia starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz.

W sali widowiskowej Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej odbywa się XXVII sesja Rady Powiatu.

Komfortowy, bezpieczny, przebudowany z dbałością o detale i historyczny charakter – taki jest dworzec w Malczycach po zakończonej inwestycji.

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Usprawiedliwienia radnych.
  4. Prezentacja, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXIII/352/20 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zmieniającej uchwałę nr VI/53/19 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowych dla osób fizycznych na dofinansowanie z budżetu gminy Środa Śląska prac obejmujących wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego.
  5. Prezentacja, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/257/20 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w sprawie określenia na rok 2020 wykazu podmiotów oraz wysokości i zakresu prac finansowanych z dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  6. Prezentacja, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok.
  7. Wolne wnioski i informacje.
  8. Zakończenie sesji.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej, jak co roku o tej porze, otwiera sezonowe  lodowisko. Obiekt zostanie udostępniony jutro o godzinie 12:00.

Zapraszamy do udziału w transmisji online mszy świętej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

W sali widowiskowej Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej trwa sesja rady Powiatu Średzkiego.

W sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbywa się sesja Rady Miejskiej. W związku ze stanem epidemii i zaleceniami służb sanitarnych, obrady odbywają się bez udziału publiczności.

W świetlicy wiejskiej w Udaninie trwa XXVIII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Udanin. W związku z obecną sytuacja epidemiczną i zaleceniami służb sanitarnych, posiedzenie odbywa się bez udziału publiczności.

Hejt jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Stosują go również młodzi ludzie. Dlatego, w ramach szeroko zakrojonych działań prewencyjnych, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

Zapraszamy do udziału w transmisji online mszy świętej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

W kościele pw. św. Michała Archanioła w Chomiąży trwa msza pogrzebowa. Po liturgii mszy św. nastąpi ostatnie pożegnanie ks. Franciszka Marmola, wieloletniego proboszcza parafii.

Zapraszamy do udziału w transmisji online mszy świętej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

Strażacy ochotnicy z OSP w Miękini jeszcze lepiej, szybciej i bardziej komfortowo będą mogli teraz pomagać w stanach zagrożenia mienia, zdrowia i życia mieszkańców, dzięki nowemu sprzętowi o wartości ponad 850 tys. złotych, który trafił na wyposażenie jednostki.

W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej trwa msza święta w intencji Ojczyzny.

W niedzielę (08.11.2020) miała miejsce premiera teledysku lokalnego zespołu tworzonego przez muzyków ze Środy Śląskiej i okolic. Nagranie zrealizowano w willi na obrzeżach naszego miasta i zalewie mietkowskim.

Zapraszamy do udziału w transmisji online mszy świętej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

Od przyszłego poniedziałku (09.11.2020) startujemy i dostarczamy pod wskazany adres, zdrowe i ciekawe smaki.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 26 minut temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 30 minut temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 31 minut temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... godzinę temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.