piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

Transport seniorów i niepełnosprawnych na szczepienia przeciw Covid-19 w Środzie Śląskiej

Transport seniorów i niepełnosprawnych na szczepienia przeciw Covid-19 w Środzie Śląskiej

Cz, 14.01.2021 15:47

Od piątku, 15 styczniaGmina Środa Śląska uruchomi specjalny telefoniczny numer kontaktowy dla mieszkańców, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień zlokalizowanego w Środzie Śląskiej przy ul. Mostowej 19 (Przychodnia Elmed).Numer telefonu kontaktowego ws. transportu

71 39 60 738

Jest to numer kontaktowy do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, który będzie aktywny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

***Dodatkowy, uzupełniający numer kontaktowy: 609 674 798 (aktywny w przypadku braku możliwości dodzwonienia się na numer stacjonarny).

Dowozem i odwozem zajmą się m.in. strażnicy miejscy, pracownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej oraz strażacy ochotnicy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Warto podkreślić, że z tej bezpłatnej formy wsparcia mogą skorzystać wyłącznie ci mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska, którzy z uwagi na stan zdrowia lub inne istotne przeciwwskazania, nie mogą  samodzielnie lub z pomocą rodziny/sąsiadów itp. dotrzeć do wyznaczonego punktu szczepień.

W przypadku niepełnosprawnych ze wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.

Oczywiście z takiego transportu mogą skorzystać tylko te osoby, które zostały zarejestrowane do szczepienia i mają już wyznaczoną wizytę w średzkim punkcie szczepień. Podczas telefonicznego zgłoszenia należy dokładnie i precyzyjnie opisać swoją sytuację, co pozwoli na dobranie odpowiedniego środka transportu.

Osoby, które chcą skorzystać z takiej pomocy prosimy o telefoniczne zgłoszenie takiej potrzeby niezwłocznie  po otrzymaniu informacji o wyznaczeniu wizyty w punkcie szczepień. Jest to bardzo ważne dla odpowiedniego zaplanowania i zorganizowania transportu.

Przy okazji przypominamy, że mieszkańcy Gminy Środa Śląska, mający trudności z samodzielnym poruszaniem się lub korzystający z wózków, mogą bez większego problemu skorzystać z busów Średzkiej Komunikacji Publicznej. Pojazdy obsługujące linie podmiejskie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kierowca umożliwi każdemu pasażerowi wejście do pojazdu za pomocą specjalnego pomostu i pomoże w bezpiecznym opuszczeniu busa.

Transport seniorów i niepełnosprawnych zapewniony przez Gminę Środa Śląska jest bezpłatny, a akcja ma ułatwić naszym mieszkańcom sprawne i szybkie dotarcie do punktu szczepień i tym samym przyczynić się do zwiększenia liczby zaszczepionych.

 Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 40 minut temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 44 minut temu
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 45 minut temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 2 godziny temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM