Dzień Życzliwości w przedszkolu nr 1
21 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej dzieci obchodziły Dzień Życzliwości, w trakcie którego każdemu przyświecała myśl – „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”.
W tym dniu przedszkolaki rozmawiały o tym, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym, dlaczego warto być życzliwym. Wszyscy przypomnieli sobie i ćwiczyli używanie magicznych słów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry, do widzenia.
Dzieci z nauczycielkami odwiedziły również z małym słodkim upominkiem różne miejsca i instytucje w naszym mieście i nie tylko, życząc miłego dnia. Dzień Życzliwości dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdził w przekonaniu, że warto być na co dzień życzliwym.
Małgorzata Raszewska
