Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Policjanci z grupy SPEED kolejny raz ścigali piratów drogowych

Policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED kolejny raz dyscyplinowali najniebezpieczniejszych piratów drogowych, którzy lekceważąc obowiązujące ograniczenia prędkości, stwarzali swoim zachowaniem realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zgłoś niewłaściwą reklamę w jej menu > ⋮ trzy kropki
Zgłoś niewłaściwą reklamę w jej menu > ⋮ trzy kropki

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębia przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych. Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników wypadków drogowych. W celu eliminowania tych negatywnych zjawisk z dolnośląskich dróg, 2,5 roku temu powołana została grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi.

Kolejny rok działalności funkcjonariuszy wchodzących w skład tego elitarnego zespołu, to okres intensywnej pracy, a jej efekty mówią same za siebie.

Skontrolowanych zostało ponad 33 tysiące pojazdów, namierzonych ponad 25 tysięcy kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Blisko 1,5 tysiąca z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili ponad 8,5 tysiąca innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono ponad 28 tys. mandatów karnych, a w 389 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również ponad 2 tysiące dowodów rejestracyjnych.

Jednak jedną z najważniejszych liczb, która obrazuje, jak niezbędna jest obecność policjantów ze SPEED-a na dolnośląskich drogach, to ilość zatrzymanych drogowych przestępców, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę pojazdu, nie mówiąc o poruszaniu się po drogach publicznych. Nietrzeźwi, z orzeczonymi zakazami kierowania pojazdami czy cofniętymi uprawnieniami, takich osób funkcjonariusze ze SPEED-a wyeliminowali z ruchu aż 467. Wszystko po to, aby na dolnośląskich drogach było bezpieczniej.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od każdego z nas. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.

Jeśli swoim zachowaniem będziemy stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym, musimy mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotkamy specjalistów z grupy SPEED, nie będzie taryfy ulgowej i poniesiemy surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie narażamy siebie oraz innych użytkowników dróg.

(policja/mpr)

Aktualizacja: 26.01.2022 | 19:29
  • Zobacz poniżej galerię do artykułu
Udostępnij ten tekst na:
Zgłoś niewłaściwą reklamę w jej menu > ⋮ trzy kropki
Obserwuj nasze profile

i nie przegap żadnych lokalnych wydarzeń.

© Kopiowanie, rozpowszechnianie lub wykorzystanie materiału w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione. Cytowanie fragmentów dozwolone wyłącznie z podaniem źródła [CC BY].


GALERIA

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.