Pożar w Prężycach. Jedna osoba poszkodowana
Wczoraj (14.04.2020 r.) przed godziną 13:00, w Prężycach w gminie Miękinia 8 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej budynku gospodarczego sąsiadującego z mieszkalnym.
Ogniem objęty był drewniany budynek gospodarczy pokryty papą. W jego wnętrzu składowane było suche drewno.
Strażaków oraz właścicieli nieruchomości o zdarzeniu poinformował sąsiad. - Mężczyzna podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru, podczas której doznał poparzeń. Przed przyjazdem na miejsce wezwanych służb, pomocy udzielili mu właściciele posesji – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. - Działania strażaków polegały na gaszeniu pożaru oraz zapobieganiu rozprzestrzeniania się ognia. W tym celu na elewację oraz zadaszenie podano prądy wody - wyjaśnia.
W związku z tym, że pożar przedostał się na drewnianą konstrukcję dachu, strażacy zmuszeni byli do rozbiórki fragmentu jego poszycia.
Na miejscu działania prowadziła również policja oraz pogotowie energetyczne i ratunkowe.
(kb) / fot. wk. zdj. ilustracyjne
