piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

Średzianin trafił do szpitala po tym, jak został przygnieciony przez samochód, który usiłował uruchomić. Policjanci ustalili, że wcześniej kierował on autem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych...

Kiedy wszyscy świętowaliśmy, oni czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Mowa oczywiście o strażakach, którzy zawsze są gotowi do służby. Tym razem w księdze raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapisano kilka wezwań o różnym charakterze.

Podczas sprzeczki ranił nożem znajomego. Policjanci zatrzymali sprawcę, który trafił do aresztu...

Ostatnie kilka dni dla naszych strażaków były nie mniej pracowite niż zwykle. Tym razem w książce raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapisano kilka wezwań do pożarów.

19 grudnia ok. godz. 16:25 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przyjęła zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Świdnickiej w Środzie Śląskiej. Ulica była zablokowana, a w rynku poziom zadymienia duży.

15 grudnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia w Miękini. Akcja straży pożarnej trwała ok. godziny, a na miejsce oddelegowana została miejscowa jednostka z OSP.

Po pościgu policjanci zatrzymali kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, z podrobionym prawem jazdy oraz ze środkami odurzającymi ukrytymi w pojemniku po maści...

W najbliższy piątek (18 grudnia), na drogach naszego powiatu średzcy policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”.

Straż pożarna nieustannie apeluje o okresowe przeglądy instalacji grzewczych. Jak ważna to sprawa pokazuje kolejne zdarzenie, do którego doszło wczoraj w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego.

Na terenie powiatu średzkiego miały miejsce kolejne próby oszustw metodą „na policjanta". Na szczęście czujni seniorzy nie dali zwieść się legendom usłyszanym w słuchawce telefonu i dzięki temu nie stracili swoich oszczędności. Najlepszą radą, gdy ktoś usiłuje telefonicznie nakłonić nas do przekazania gotówki, jest rozłączenie się i powiadomienie policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odzyskali dwa samochody o łącznej wartości blisko 280 tysięcy złotych. Pojazdy zostały przywłaszczone przez 28-letniego mieszkańca Wrocławia na szkodę firmy leasingowej.

Nieodpowiedzialny kierowca z ponad dwoma promilami w organizmie wcześniej jechał drogą krajową. Zdołał jednak skręcić i na szczęście nie doprowadził do tragedii.

49-letni kierowca został uwięziony w kabinie swojego pojazdu. W wyniku gwałtownego hamowania ładunek, który przewoził, niebezpiecznie przesunął się. Pręty zbrojeniowe o wadze blisko 24 ton uderzyły w kabinę kierowcy powodując jej deformację i zablokowanie drzwi. Zdarzenie miało miejsce 14 grudnia około godz. 11:00.

Policjanci zatrzymali 39-letnią średziankę, która za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych oferowała do sprzedaży podrobiony towar znanych marek. Kobieta prowadząc ten proceder działała wbrew przepisom ustawy o prawie własności przemysłowej. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli podrobioną odzież, obuwie i torebki.

Wjechał ciągnikiem rolniczym w ścianę budynku mieszkalnego. Był pod znacznym wpływem alkoholu. Z trzema promilami oraz zatrzymanym prawem jazdy zdecydował się usiąść za kierownicę pojazdu mechanicznego i wyjechać na drogę publiczną.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się okazało, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz … kilkadziesiąt gram amfetaminy, ukrytych w podłokietniku w samochodzie.

Przez ostatnie trzy dni średzcy policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu 5 osób, które były poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności. 1 kobieta oraz 4 mężczyzn w wieku od 29 do 55 lat najbliższe miesiące spędzi w odosobnieniu zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wszyscy zatrzymani byli poszukiwani nakazami doprowadzeń wydanymi przez sądy w Środzie Śląskiej i Jaworze.

Jak każdy z nas wie, bycie strażakiem to trudna i niezwykle odpowiedzialna praca. Należenie do tej grupy zawodowej (bo mowa o zawodowej straży pożarnej), to również satysfakcja z niesienia pomocy innym. Grudzień, choć dopiero się zaczął, to już zapowiada się niezwykle pracowicie dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Dziś o godz. 9:30, na 57 km drogi krajowej nr 94 w Wilczkowie doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów.

29 legitymowań, 21 kontroli pojazdów i bagażów, zatrzymany nietrzeźwy kierujący samochodem - to wyniki nocnej akcji średzkiej policji na terenie naszego powiatu wymierzone w kradzieże pojazdów.

68-letni mężczyzna ukradł rower, ale twierdzi, że tego nie pamięta, nie wie też co zrobił z łupem, bo był nietrzeźwy.

Trzy zarzuty, grożąca kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz mandaty karne, to konsekwencje jakie poniesie mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej...

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który wszedł na jedną z posesji, gdzie zaczął się awanturować, a następnie podszedł do drzwi wejściowych domu, w których wybił szybę. Policjanci zatrzymali sprawcę bezpośrednio po zdarzeniu.

Dzisiaj o godz. 13:15, na drodze Środa Śl. - Ciechów doszło do czołowego zderzenia  dwóch samochodów osobowych.

Średzcy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, która przywłaszczyła sobie osuszacz powietrza, na szkodę jednej z gmin z terenu powiatu średzkiego.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 30 minut temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 34 minut temu
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 35 minut temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 2 godziny temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.