Udany Start Kolarski Rycerzy Rolanda
6 kwietnia w Sobótce odbył się międzynarodowy wyścig kolarski otwierający sezon szosowy. Brali w nim udział zawodnicy z Polski, Czech, Niemiec i z Litwy.
Zawodnicy startowali w różnych kategoriach. W wyścigach startowało siedmiu zawodników z grupy Rycerze Rolanda ze Środy Śląskiej.
Józef Misiak mający 75 lat zajął w kat. Masters 7 II miejsce.
Zygmunt Krawczyk zajął w kat. Masters 3 I miejsce.
Dariusz Maciejewski zajął w kat. Masters 4 VI miejsce.
W kategorii amatorów w grupie M 6 Józef Jurczak zajął III miejsce, a Tadeusz Guzik zajął V miejsce.
Z grupy Rycerze Rolanda startowali również: Ryszard Grygonis, Mariusz Piasecki oraz Łukasz Duliba, który miał pecha - w czasie jazdy zerwała się linka tylnej przerzutki, przez co stracił szansę na dobry wynik.
Z kolei 13 kwietnia w Miękini odbył się inauguracyjny wyścig z cyklu Bike Maraton, na który zjechali zawodnicy z całego kraju. W zawodach brał również udział Józef Misiak, który zajął XI miejsce.
Jak widać sezon kolarstwa szosowego i maratonów krosowych zaczął się na dobre i z niezłymi wynikami zawodników Klubu Rycerze Rolanda ze Środy Śląskiej.
Piotr A. Guzik
Tadeusz Guzik
