Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Sołtys Podziękował Za Remont Drogi

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

Lokalny rynek pracy i ochrona środowiska były tematami przewodnimi lutowej sesji Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Posiedzenie rozpoczęło się jednak od podziękowań.

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

Podziękowanie za wieloletnią służbę i szczere oddanie sprawom powiatu otrzymał odchodzący na emeryturę komendant powiatowy PSP Zenon Meusz. Z kolei on sam podziękował włodarzom powiatu za współpracę i wspólne przedsięwzięcia na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej.

Dalej sesja potoczyła się już zwyczajowo. Radni nie mieli pytań ani do sprawozdań starosty, ani do zaprezentowanych szczegółowo na komisach rady tematów przewodnich sesji. W „15 minutach dla wyborców” głos zabrali m.in. sołtys Michałowa, który podziękował za remont drogi i wnioskował o uporządkowanie dwóch odcinków rowów przydrożnych na terenie wsi.

Po krótkiej przerwie radni podjęli trzy uchwały w prawie: przyjęcia zadania związanego z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2015 roku, określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2015.

W kolejnych punktach posiedzenia radny Szachniewicz złożył wniosek o rozpatrzenie możliwości montażu progu zwalniającego przy szkole w Rakoszycach, a przewodniczący rady Witold Rutkowski poinformował o nowym klubie radnych Razem, do którego wstąpiło jedenastu radnych.

(ers)

{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}

Aktualizacja: 17.10.2025 | 20:53

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.