Otwarto Centrum Aktywizacji Zawodowej
Z udziałem lokalnych władz 15 marca uroczyście otwarto Centrum Aktywizacji Zawodowej, które będzie działać w ramach Powiatowego Urzędu Pracy w Środzie Śląskiej.
Główne zadania CAZ-u to: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, organizacja szkoleń oraz pomoc w nabyciu umiejętności w aktywnym poszukiwaniu pracy. Usługi w tym zakresie będą świadczone na parterze budynku oraz częściowo na I piętrze (sala doradztwa zawodowego). – Wierzymy, że nowa komórka zwiększy jakość i skuteczność usług świadczonych przez nasz urząd pracy. Centrum pozwoli na indywidualne podejście wobec klienta oraz spełni jego rosnące wymagania – podkreślił na otwarciu starosta Sebastian Burdzy.

Otwarcia centrum i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta powiatu Sebastian Burdzy oraz przewodniczący rady Witold Rutkowski. Wśród zaproszonych gości byli: burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki, wójt Miękini Jan Grzegorczyn a także członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia, dyrektorzy Powiatowych Urzędów Pracy we Wrocławiu i Strzelinie, pracodawcy i przedstawiciele starostwa.
Środki na wyodrębnienie oraz remont pomieszczeń centrum pochodziły z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz budżetu powiatu.
(opr. ers)
