Nie Było Karetki. Z Pomocą Ruszyła Straż Pożarna
Data publikacji: 2017-09-22 12:32:00
W Ciechowie jeden z kierowców źle się poczuł. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Jednak amublans jechał z Wrocławia. O pomoc poproszono strażaków.
Wczoraj tuż przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęła prośba o interwencję w Ciechowie na ulicy Średzkiej. Jak wynikało z przekazanych informacji w jednym z pojazdów znajduje się mężczyzna, który nagle źle się poczuł. Ze względu na fakt, że karetka jechała do mężczyzny z Wrocławia, na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Środa Śląska.
- W chwili przyjazdu strażaków w samochodzie osobowym marki Peugeot na tylnym siedzeniu leżał 37-letni mężczyzna, uskarżał się na drętwienie kończych dolnych i górnych. Mężczyzna był kontaktowy – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego mężczyźnie i przekazaniu przybyłemu kilkanaście minut później Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
(isz), Fot. zdj. ilustracyjne
