Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Mobilna Wystawa Trafi Do KostomłotÓW

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

Kolejna wystawa zorganizowana przez średzkie starostwo we współpracy z gazetą Roland "odwiedza" poszczególne zakątki powiatu by przedstawiać młodzieży (i nie tylko) historię w przystępny i obrazowy sposób.

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

 

Tak było w przypadku kilku wystaw tzw. mobilnych, jak chociażby z okazji pobytu Napoleona Bonaparte w Środzie Śl. czy kolejnych rocznic wprowadzenie Stanu Wojennego w Polce - i właśnie wystawa o takiej tematyce będzie prezentowana w Kostomłotach dzięki zaangażowaniu Przewodniczącej Rady Gminy i uprzejmości Starosty Średzkiego.

Wystawę tę najpierw otwarto 13 grudnia 2013 r. w średzkim Domu Kultury. Zawiera ona bogate zbiory z zasobu Archiwum Akt Nowych w Warszawie oraz materiały opracowane przez redakcję Rolanda.

Na podwieszanych banerach znajdują się między innymi dokumenty i fotografie ukazujące dramatyzm tego okresu, natomiast na prezenterach sylwetki osób internowanych i więzionych z terenu powiatu średzkiego, jak między innymi gościa kostomłockiego wernisażu Zbigniewa Łakowskiego z Wróblowic w gminie Miękina.

POLECAMY!

(red.)

Aktualizacja: 17.10.2025 | 19:31

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.