Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Kto Dostał Się Do Etapu WojewÓDzkiego?

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

Uczniowie PZSP nr 2, klasy – mechanik pojazdów samochodowych będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkim Konkursie Motoryzacyjnym. Powiatowe eliminacje odbyły się 25 kwietnia.

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

 

Turniej organizowany jest już od kilku lat. W tegorocznych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny, trzy z PZSP nr 2 i jedna z „jedynki”. Uczniowie najpierw rozwiązywali test, sprawdzający m.in. znajomość znaków drogowych, zasad poruszania się oraz udzielania pierwszej pomocy. Cześć praktyczna składała się z przygotowania pojazdu do jazdy, pierwszej pomocy oraz jazdy sprawnościowej.

Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali uczniowie związani z motoryzacją, bo uczęszczający do klasy mechanik pojazdów samochodowych w ZSZ nr 2: Piotr Baran. Dawid Augustynowicz, Dawid Najda. Ich wynik to 115 pkt.

Kolejne miejsca:

PZSP nr 2 - technikum informatyczne - 111 pkt.

PZSP nr 2 - technikum żywienia - 109 pkt.

PZSP nr 1 - 99 pkt.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Wicestarosta powiatu pogratulował im wiedzy. Zwycięzcom życzył powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w maju w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

Eliminacje przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji przy wsparciu pozostałych służb mundurowych, starostwa oraz PZSP nr 2.

(ers)

Aktualizacja: 17.10.2025 | 19:16

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.