Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Kierowcy Już Płacą Mandaty Za Pomocą Terminali

 

 

terminale sroda0- Na terenie powiatu średzkiego pierwsi kierowcy mogli skorzystać z udogodnienia w postaci opłaty za mandat karny za pośrednictwem przenośnych terminali płatniczych. Po raz pierwszy urządzenie zostało użyte w miniony weekend w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska - informuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl.


 

 

 

- Mimo konieczności uiszczenia grzywny kierowca był zadowolony, bowiem, jak twierdził, następnego dnia wyjeżdżał za granicę i skorzystanie z terminala zaoszczędziło mu czas.

Pierwszą osobą, która miała możliwość uiszczenia opłaty za mandat karny, był mieszkaniec powiatu średzkiego, który pozostawił swój samochód na drodze dla pieszych i rowerów. Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym. Kierujący przyjął mandat i zdecydował się na uiszczenie opłaty na miejscu poprzez dokonanie płatności kartą za pośrednictwem terminalu płatniczego. Policjanci przekazali mężczyźnie potwierdzenie wykonanej pomyślnie transakcji - twierdzi oficer prasowy KPP, st. asp. Marta Sefonowska.

Przenośne terminale płatnicze to ułatwienie dla policjantów, ale też dla osób, które będą miały możliwość skorzystania z nich. Za pomocą urządzenia można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego tj. BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie.

Możliwość płatności na miejscu z tytułu nałożonej przez policjantów grzywny to również udogodnienie dla kierowców, którzy nie ponoszą dodatkowych kosztów i nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na dokonanie opłaty.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej otrzymała trzy urządzenia ze 170, jakie trafiły na teren województwa dolnośląskiego.

(rol/ms) fot. policja

Aktualizacja: 18.10.2025 | 1:04

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.