Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Grabił Groby Pod Osłoną Nocy

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

- 32-letni mieszkaniec Środy Śląskiej ukradł z miejscowego cmentarza skrzynię nagrobną oraz krzyż. Jednak, gdy po kilku dniach wrócił po ukryte w pobliskich zaroślach przedmioty, już tam ich nie znalazł. Ukradł więc po raz drugi - twierdzi oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. Marta Stefanowska.

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji, gdzie usłyszał dwa zarzuty.

- Jak się okazało, motywem jego działania była chęć odnowienia grobu rodzinnego, którego skrzynia nagrobna i krzyż były już zniszczone - informuje rzeczniczka policji. - Dlatego też nocą w lipcu br. poszedł na cmentarz i zdemontował z przypadkowego grobu krzyż i skrzynię nagrobną, które ukrył w pobliskich zaroślach. Gry wrócił po skradzione przedmioty okazało się, że ich tam nie ma. Na początku sierpnia ukradł więc ponownie. Tym razem zdemontował tylko krzyż, którego już nie zostawiał, tylko zabrał ze sobą, by następnie umieścić na odnawianym grobie rodzinnym.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

(red.)

Aktualizacja: 17.10.2025 | 19:18

Treść zewnętrzna GOOGLE ADS
Niewłaściwa reklama? Kliknij: trzy kropki > dlaczego ta reklama > raport

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.