Odwiedza nas 450 gości oraz 0 użytkowników.

JEŚLI MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM ZADZWOŃ 713 173 299 lub napisz redakcja@roland-gazeta.pl

 

Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2017    |    IMIENINY: Marian, Jan, Antoni

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI, KOS, KOSIAREK…

Prowadzimy serwis elektronarzędzi i narzędzi spalinowych oraz sprzedaż sprzętów używanych. Czytaj więcej

...ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ -…

W konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej 2016”, organizowanym przez... Czytaj więcej

CZĘŚĆ RADNYCH ŹLE, MIESZKAŃCY…

Wczoraj opublikowaliśmy list mieszkańca gminy Malczyce, który odniósł się do... Czytaj więcej

KONTROWERSJE WOKÓŁ KLIPU ZESPOŁU…

Od kilku dni wielbiciele zespołu Dylemat z Malczyc mogą obejrzeć... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie znam się na zarządzaniu przedsiębiorstwem, ale jako wieloletni dziennikarz wiem, jak postępować z ludźmi. I co od nich słyszę? Ano to, że do firmy Ceramika Budowlana Röben trafił menedżment z przypadku, który – jak twierdzą nasi rozmówcy – pożal się Boże, ani pół pojęcia nie ma o technologii produkcji.

 

I tak pono dachówka jest krzywa, klinkier do d..., glina mieszana z jakimś świństwem, które po wyschnięciu rozpada się w rękach. W kopalni przy fabryce widać już rząp i glinę zwożą z Pełcznicy, która na zakrętach na drodze wojewódzkiej leży na asfalcie.

Teraz doszły masowe zwolnienia. Zwalniają pracowników z wieloletnim stażem, gdyż ci nowi pracują za najniższą stawkę. Poczytajmy wpisy na naszym forum internetowym samych zainteresowanych. Oto ich próbka (pisownia oryginalna):

A te zwolnienia w ROBENIE to nie wiecie czyja to sprawka?
Jest taki jeden fachowiec w Środzie Śląskiej co nie ma zielonego pojęcia o pracy w cegielni nie mówiąc już o całej technologii produkcji. Pan Mieczysław C. kierownik od siedmiu boleści. To on wpadł na pomysł zwalniania ludzi. A potem mogą się zatrudnić od nowa ale już nie za takie pieniądze jak wcześniej. Teraz najniższa krajowa, a jak się nie podoba to wypad. Ciekawe czy on też zrezygnuje ze swoich 10 tys. miesięcznie i zatrudni się za marne grosze jak wszyscy to wszyscy. A jeszcze najlepiej gdyby pracownicy zatrudniali się przez pośrednika, czyli przez jego firmę pośredniczącą w zatrudnieniu.

Mają najtańsze koszty produkcji w Europie i jeszcze chcą oszczędzać. Co za bandycka firma.

Napiszcie o "masowych" zwolnieniach w firmie Roben w ŚŚ. Omijają prawo zwalniając po 7 osób tygodniowo. Zwolnić mają 150 osób a szykuje zamknięcie zakładu ale to z nieoficjalnych źródeł.

A co na to ukochany związek Solidarność? Teraz otwórzcie japy.

Zaniepokojeni tym stanem rzeczy posłaliśmy więc pismo do zarządu firmy o treści następującej:

„W związku z trwającymi zwolnieniami wieloletnich pracowników Waszego przedsiębiorstwa zwracamy się z prośbą o udzielenie informacji o kondycji materiałowej i finansowej Waszego zakładu zatrudniającego mieszkańców naszego powiatu”.

Mija już miesiąc, a odpowiedzi ani widu ani słychu, co też świadczy o olewactwie konkretnych osób z Zarządu firmy. Przypomnę, że zgodnie z prawem prasowym przedsiębiorcy podlegają obowiązkowi informacyjnemu do chwili ustania ich bytu prawnego. Obowiązek ten dotyczy wyłącznie informacji o faktach. I o takowe zostali zapytani. Żadne opinie, oceny i przemyślenia nas nie interesowały. O tym, w jaki sposób rozdupczyć największy zakład w powiecie też nie pytamy, bo każdy idiota nie mający pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstwem dałby sobie z tym radę. Nawet małpa człekokształtna. Oczywiście najprostszym sposobem jest dokonywanie sukcesywnych zwolnień i całkowity brak znajomości gospodarki materiałowej, a następnie technologii produkcji. Wnioskuję, że działania te mają przynieść zakładowi jakieś zyski. Firma ma wspólników, zakład w Niemczech i w USA. Dlaczego zainteresowani zyskami ze średzkiej fabryki nie pytają o działania podejmowane w celu nie redukcji a rujnacji przedsiębiorstwa przynoszącego zyski jest wyłącznie ich sprawą. Nas, co podkreślamy w przesłanym zapytaniu interesują ludzie, przeważnie mieszkańcy z naszego powiatu, tutaj żyjący, tutaj mający na utrzymaniu swoje rodziny.

Nie pozostaje nic innego, (skoro wielce szanowny zarząd milczy) jak tylko zaprosić samych zainteresowanych do podzielenia się z nami swoimi opiniami na temat tego, co obecnie wyprawia się w CB Röben. Gwarantujemy anonimowość. A członkom z zarządu życzymy dalszych sukcesów na drodze przedmiotowego traktowania swoich pracowników, czyli gnojenia, jednocześnie życząc przyznania sobie wysokich podwyżek z osiągniętych calów, przepraszam, celów.

Patryk Medyński

 

 

 ---- REKLAMA------------

porównaj: konta firmowe / osobiste / młodzieżowe /oszczędnościowe /lokaty /TV + LTE

 

"chwilówki" / kredyty gotówkowe / hipoteczne / samochodowe / leasing

 

------------ KONIEC REKLAMY----

Komentarze  

-1 # Gość 2014-11-25 11:49
Ciekawe czy ty jesteś taki święty. Może jestem wzorowym pracownikiem, hahahaha. Co za ludzie, brak słów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Kolec 2014-11-17 14:48
Szkoda, że "kryzys dopadł również Robena", bo była to firma o bardzo ugruntowanej i pewnej pozycji na rynku. Co do oczerniania; nie piszcie tu osobowo, że to wina menedżerów (-a) bo tego nie wiecie. Ja wszystko rozumiem, ale nikt nikomu nic nie udowodnił i nie macie prawa bez wyroku sądu oskarżać kogoś o kombinowanie. Poza tym podawanie danych osobowych już samo z siebie kwalifikuje się o założenie sprawy o zniesławienie i tak się powinno uczynić. Po trzecie Pan C nie jest kierownikiem czy menedżerem, tylko dyrektorem produkcyjnym. Wprowadzajcie ludzi w błąd bo tym samym oskarżacie inną osobę. Oczywiście, zwolnienia to dla ludzi tragiczna sytuacja, ale co mogą zrobić? To są decyzje kadry najwyższej, także tu nawet żadne Solidarności nie pomogą. Cóż, nie pierwsza i nie ostatnia firma jest u nas w złej kondycji. Dopóki Polak dla Polaka będzie świnią największą, to każda firma padnie. Bo zamiast skupić się na swojej pracy, bardziej nas boli praca innych... Pozdrawiam i powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # I to tyle... 2014-11-04 09:24
I tak wam się uda gazety zdyskredytować za to że staje w naszej obronie. My i nasz rodziny swoje wiemy i kto tu luje też wiemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # gruby 2014-11-03 12:47
Odważny artykuł. W tej chwili trwa likwidacja lub zmniejszanie kosztów produkcji. Nie tylko w tej firmie, w większości firm na dolnym śląsku. Zapewne niedługo w tych firmach będzie się pracowało za minimum miesięczne. Dlaczego?. Pewnie dlatego że zatrudnili jakiegoś managera (za grube pieniądze), który nie ma pojęcia o produkcji i ludziach którzy tam pracują. Dla niego liczą się koszty, zwiększenie zysków. Nie ma ludzi niezastąpionych, na miejsce osoby która zarabia 2500 zł zatrudnią osobę za 1200 zł...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # koliko 2014-11-08 16:00
Za 2000 tam nikt nie będzie pracował. To obóz pracy w którym mobbing i oczekiwania dyrekcji przerastają nawet zachodnie roboty które padają na "chwytaki" A teraz głupi (bo inaczej nie można już nazwać tego Pana) niemiec wziął sobie do serca szepty Pana (po polsku - centymetr) i pozwolił na gre z jego nut. Tylko nie bierze tego pod uwage ze nuty ułożone sa przez partacza który wyończył juz nie jeden zakład a ten który pozostał to tylko dzięki temu że tego milimetra wywalił. Ponoć jegomość ma firme pośredniczą, tak więc wszystko jasne z jakiego powodu są zwolnienia....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Piotr 2014-11-09 17:12
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Przypuszczam że chodzi o firmę która pośredniczy przyjęcia do pracy. To dla mnie też wielkie dziadostwo, omijają przepisy- po to by ludzi na stałe nie zatrudniać. Za 2 koła wiele ludzi tam będzie pracować. Nie oszukujmy sie, kredyty trzeba spłacać. Patrzyłem na firmy przy Środzie, i dosłownie gołym okiem widać.... Oczywiście sukces ludzie mają prace... . Budynki, technologia jest tak ułożona ze w 72 godziny cała linia montażowa jest przewieziona. Skończą sie ulgi nie ma firm, nie ma pracy. Nikt o ludzi nie będzie sie martwił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Felieton 2014-11-02 11:52
Zanim spłynie na ten tekst kolejna fala nieczystości proszę wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z poniższą definicją [źródło: Wikipedia]

Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie.

No i tak należałoby traktować ten tekst. Przy okazji mam dla młodszych z Państwa bardzo ciekawy tekst z historii zakładu, w sam raz na weekend.
http://www.jopek.pl/przekret.pdf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Rycerzyk sobie pisze 2014-11-03 11:59
Ten "felieton" to tekst wręcz idealny w procesie o zniesławienie: osoba pisząca coś gdzieś usłyszała, poczytała desperatów lub zwolnionych i ma gotowy materiał na artykuł do gazetki. Poza tym słownictwo "literackie", poziom mądrości i wiedzy wręcz porażający - nie znam się na zarządzaniu przesiębiorstwem, nie wiem, nie umiem, ale piszę sobie, bo jestem wieloletnim "dziennikarzem" i uważam tak samo jak jakiś cytowany bloger. Pismakowi wydaje się, że jest niezwykle inteligenty w sposobie "przemycania" nazwiska, a tak naprawdę jest to prymitywna "gra słówek - sra półgłówek", jak ten cały jego gniot.
Dziennikarzu: najlepiej jedź bezpośrednio do Röbena do Niemiec, ale najpierw podreperuj swój brzydki język ojczysty, naucz się języka obcego (a najlepiej dwóch), zapoznaj się z polskim prawem, naucz się kultury i sztuki i "wyprzystojniej", a potem może osiągniesz jakąś część tych predyspozycji (w co wątpię), którą posiada krytykowany przez ciebie menedżer...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ale jaja 2014-11-03 12:44
ale się odegrał :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # arathorn2 2014-11-03 23:40
Lepiej tego ująć nie można.
A po tym "dziennikarzu" wyższego poziomu spodziewać się nie można...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # koliko 2014-11-08 16:07
O czym wy tu piszecie???? Tu sa opisane ludzkie tragedie a wy pier.. o filozofii... Nie ważne jakim słownictwem i czy poprawną polszczyzna i czy ładnie czy nie. To jest o ludzkiej krzywdzie. Jak może rodak rodakowi takie świnie podkładać. To tylko w tym ciemnogrodzie możliwe. Ludzie otrżąśnijcie sie bo tak jak w problemie tego zakładu tak i w całej polsze się dzieje. Będziecie robic do 67 lat za grosze. A wy sie czepiacie kur.. czy to felieton czy nie... Ważne że jest ktoś kto porusza te sprawy a nie śmieje sie z boku jak debil i czepia sie pisowni..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Średzianin 2014-11-01 08:43
Jak kradliście paliwo z widlaków, dachówkę, cegłę to było Ok. Mieliście duże pensje oraz dodatki. Niestety właściciel zacisną pasa, i teraz się wszystko pokończyło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Gość 2014-11-01 12:36
Co ty jesteś taki cwany. Żal ci dupę ściska że ty nie mogłeś. Jak jesteś życiową ofiarą, to nikt ci nie pomoże. Dla takich jak ty ten zakład życie uratował, tam pracujesz i tam zdechniesz!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # arathorn2 2014-11-02 00:09
Jemu dupę ściska wasza hipokryzja. Dopóki mogliście przez lata okradać pracodawcę to wszystko było w jak najlepszym porządku, a teraz gdy role się odwróciły to płaczecie jak to wam źle na tym łez padole...
I właśnie czytając takie komentarze ma się nadzieję, że niemiec w cholerę zamknie ten zakład i może wtedy polak się zorientuje, że nie jest wcale taki sprytny jak mu się wydawało (choć szczerze w to wątpię)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # zainteresowany 2014-11-03 10:25
Widzę, że to nie mit z tymi kradzieżami. Nawet sami zainteresowani piszą o swojej zaradności i właśnie przez takich cześć uczciwych ludzi dzisiaj traci pracę. A ci zaradni zapewne nadal pracują w fabryce i udają niewinnych żenujące. Kolego arathon2 miałeś rację oni nadal się nie obudzili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # koliko 2014-11-08 16:18
Polak Polakowi oko wydziobie.. Co za kures..o Musi być silna ręka nad tym narodem bo swołocz sama sie pogryzie. Wstyd...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # paweł 2014-10-31 00:39
ludzie!oni przez lata zgromadzili z tej firmy tyle kasy ze moga ograniczyć produkcje do przydomowego garazu.żadne petycje,protesty ,narzekania,nic nie pomoże zeby ograniczyć zwolnienia.To jest obcy kapitał,oni decydują.Życzę wam tylko wszystkiego dobrego kochani!!!pb8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # arathorn2 2014-10-31 20:15
Zwracam uwagę na kilka rzeczy dotyczących pracowników produkcji (wiem, bo od kilku byłych pracowników Robena to słyszałem):
- wywozili palety z cegłami, dachówkami całymi samochodami (a jak reszcie po latach płot postawiono wokół zakładu, to dramat i tragedia)
- ilość wyprowadzanego paliwa z kopalni do maszyn szła w tysiące litrów (niektórzy drugą pensję z tego sobie robili)
- chlanie na umór i upychanie pustych butelek to standard
Z tych opowieści tutaj i żalów stwierdzić można, że jedni drugich warci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # KOREK 2014-10-30 21:51
zastanawiam się, jak można pisać o czymś, czego nie ma? w Clinico, nie ma zwolnień ani przyjęć, nikt w Clinico nie pracuje, bo nie ma takiego ZAKŁADU PRACY....ci, co tak uważają, pewnie nadal kupują paczkę papierosów po 10 tyś.zł. spróbujcie dowiedzieć się o firmie Fresenius Medical Care sa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # nie wazne 2014-10-30 23:30
Fresenius Kabi jak cos... Poza tym, czepiasz sie zbednych szczegolow. Nie wiesz nic na ten temat to nie udzielaj sie na forum, prosze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # kol 2014-10-30 20:41
Zorganizowani Mają Lepiej :-* :lol: :lol: :lol: normalnie widać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # prawcownik 2014-10-30 19:15
Szkoda, że ci w których obronie stanął redaktor milczą, a ci którzy są odpowiedzialni za nasz i naszych rodzin byt, mają tu pole do popisu. Powiem tylko tyle: na Was też przyjdzie pora. A ludzie swoje wiedzą i nagonka na pracowników i gazetę nic nie da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # arathorn2 2014-10-30 21:56
Odpowiedzialnymi za byt rodziny są prezesi firm? Od kiedy?
Jak tu już ktoś wspomniał rok 89 minął. Nie ma już socjalizmu, kapitalizm przyszedł, ten o który walczyła m.in. Solidarność. Odpowiedzialnymi za rodzinę są tylko i wyłącznie jej członkowie. Halo mamy rok 2014...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Ja 2014-10-30 09:58
Ponownie pytam-----co robią krzykacze z NSZZ SOLIDARNOŚĆ? A może dostali coś w łapy i cicho siedzą.
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # arathorn2 2014-10-30 21:59
A co mają robić?
Solidarność skończyła się wiele lat temu. Dzisiaj Pan Duda i reszta naczelnej hołoty siedzi w Warszawie i bąki zbija. Od czasu do czasu pokrzyczą i tyle. Ewentualnie przytakną górnikom lub kolejarzom, bo tych jest wiele tysięcy i są znaczącą siłą i łatwo się na nich promować. A takie drobne zakłady jak Roben mają w głębokim powarzaniu.
A zakładowe związki zawodowe bez poparcia z zewnątrz, nie oszukujmy się, niewiele mogą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # koliko 2014-11-08 16:24
Ale się popisałeś. Masz charakter po dziadku chyba.. Ilu polaczków sprzedał? Jak banderowiec. Czemu oczerniasz ludzi palancie? Kogo to obchodzi i co ma do tematu?
Jesteś malutki i nie wiesz co tam się działo w biurach a po ludziach możesz szczac? ot tak żeby zaistnieć.. Francowaty neo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # on 2014-10-30 07:12
Roben szuka oszczedności ???
kilka tygodni temu kierownictwo i przy[regulamin]sy, służbowymi autami pojechali sobie na połowy dorsza do Kołobrzegu, ale że tak im sie wtedy podobało to w ubiegły wekend powtórzyli wyczyn ale Kołobrzeg to było już za mało - teraz był BORNHOLM . Zgłosić do prokuratury !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # arathorn2 2014-10-30 22:01
Właśnie, zgłoście do prokuratury. Jeśli faktycznie jest coś nie tak, to to wyjdzie...
Tylko co chcecie konkretnie zgłosić? Z jakiego paragrafu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # krzysiek 2014-10-30 06:49
Patryk znam cie od wielu lat- napisz pismo do samego Robena do niemiec, może Ty uchronisz przed zwolnieniami reszte pracowników i zrobią porządek z tymi padalcami w CB Roben
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # jaruś 2014-10-30 15:11
Skoro znasz Patyka tyle czasu to doskonale wiesz, że nic nie zrobi :sad: A o pisaniu do Niemiec zapomnij - trzeba znać język, a Patyk tylko czasem po naszemu poprawnie coś skleci. Pewnie kolega przy "kolacji' się wyżalił i Patyka sumienie ruszyło to spisał wszystkie brudy które usłyszał. Po co robić wywiad z zarządem, po co pytać za co zwolnili, skoro kolega wie wszystko lepiej. I na koniec - Patyk jak widać nie ma znajomych w byłym Clinico (bo tam same kobiety) bo jakoś nie ruszają go tamte zwolnienia. Facet jak coś potrafi to robote znajdzie, kobiety w tym rejonie niestety tak dobrze nie mają. Wstyd mi, że też znam tego jegomościa, chodziłem z nim do klasy, niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # nie wazne 2014-10-29 23:32
Ludzie, blagam, nie wypisujcie nic na temat Clinico skoro nie wiecie w czym rzecz! Osobie ktora napisala ze zwalniaja z powodu afery lozkowej mozna tylko pogratulowac. Poza tym, kto byl na piatkowym zebraniu to wie ze ponownie przyjmujac sie do zakladu nie trzeba od nowa przechodzic przez etap szkoleniowy i zaczynac od zera. A kuroniowka nalezy sie po przepracowaniu roku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # arathorn2 2014-10-29 22:16
No i Panie "redaktorze" w ostatnim zdaniu słoma z butów wyszła. Takie personalne wycieczki z etyką dziennikarską niewiele mają wspólnego.
Gdyby jeszcze pracował Pan w tej firmie i wiedział jak to wygląda od środka, to może i Pański ton byłby uzasadniony. A tutaj opiera się Pan na pojedynczych komentarzach ludzi, którzy wylewają cały swój żal, bo zostali zwolnieni/mają problemy w życiu osobistym/chcieliby pensji dyrektorskiej mimo podstawowego wykształcenia itd. (niepotrzebne skreślić). A na to wasze pismo do Robena to nie ma się co dziwić, że nikt nie odpowiedział. Obecnie już dzieci na egzaminie końcowym w VI klasie podstawówki piszą bardziej profesjonalne oficjalne pisma. W Środzie pracowałem z 10 lat temu i z tego co pamiętam, to tam połowa mieszkańców się wybudowała na kradzionych cegłach (od kierowników po produkcyjnych). Ja wiem, że człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja, ale Polak był już tak pewny siebie, ze Niemiec postanowił wreszcie przykręcić śrubę. A teraz płacz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # dobra rada 2014-10-29 23:15
daj spokój bo jesteś żałosny, lepiej nieraz milczeć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # arathorn2 2014-10-30 18:31
Też tak sądzę i uważam, że temu redaktorzynie powinien ktoś to uzmysłowić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # krzysiek 2014-10-30 06:56
i tobie też przykręci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # arathorn2 2014-10-30 18:30
Ja tam ani w okolicach Środy już nie pracuję, ani ludzi nie okradam, więc nie ma z czego przykręcać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Piotr 2014-10-29 21:57
Nikt nie wspomni o zwolnieniach w Clinico Medical w Błoniach w końcu sporo ludzi też tam pracuje z powiaty Średzkiego 200 osób na bruk bo wyszła jakaś afera łóżkowa ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # miki 2014-10-29 20:52
To celowe zwalnianie pracowników bo to zwolnienie za porozumieniem stron i zatrudnienie ich na nowo na niższej pensji !!!!'
Otóż w przypadku zamknięcia Fabryki przysługuje pracownikowi wieloletniemu przy wypowiedzeniu umowy z winy pracodawcy ekwiwalent wysokości kilku wypłat !!!!

A jak się ktoś godzi za porozumieniem stron i zatrudnia na nowo na gorszych warunkach i na czas określony to ewidentnie jest coś na rzeczy że już niedługo nie będzie Fabryki w tym miejscu !!!!

To celowe działanie na szkodę pracowników ale zgodne z prawem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # kol 2014-10-29 17:34
ja pie jaki :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # noe 2014-10-29 12:14
W Clinico z dnia na dzień pracę straciło około 300 osób w dodatku "za porozumieniem stron" , kobiety zostają na lodzie , nie mówiąc już o tym że nawet nie przysługuje im kuroniówka gdyż za porozumieniem stron jest ona możliwa dopiero po 3 miesiącach , traktują ludzi gorzej niż bydło !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # staryśredzianin 2014-10-29 11:02
Mieszkam poza granicami Polski, ale wiem coś na ten temat z opowiadań zatrudnionych znajomych u Röbena, których często odwiedzam. Moje wiadomości pokrywają się z tezami artykułu i większością komentarzy. Narzuca się pytanie, czym są zajęte Związki Zawodowe, których jedynym obowiązkiem jest pilnowanie interesów zatrudnionych. Czyżby były za słabe, aby temu bandziorstwu się przeciwstawić? Wychodzę z założenia, że niemiecka centrala jest poinformowana, a jeżeli to również nie skutkuje pozostaje jedynie strajk! Zresztą: Urbana NIE już pisało o początkach tego zakładu, niekoniecznie przychylnie, ale zgodnie z faktami. Myślę, że i tym razem kopnął by się ktoś z nich na rozmowę do ŚŚ. -Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego pomyślnego!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # ktos 2014-10-29 10:16
To nie tylko tu zwalniają. W Clinico w tym tyg zwalniają KILKASET osób zatrudnionych przez pośrednictwa. W ostatniej chwli zakład poinformował o tym ludzi i nie przedłużają im umów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # koliko 2014-10-29 05:41
# Środzianin -Twoje słowa zasługują tylko na pogarde. Jest w nich tyle pogardy dla ludzi pracy że gdybys stał obok dostał byś w pysk... Piszesz sobie tak jak myśli kadra mając ludzi którzy tworzyli ten zakład w [regulamin]. A trzeba pamiętać iż on istniał od lat tylko nazwa się zmieniła na Roben. To pod tą nazwą było tam najwięcej wypadków śmiertelnych i nie spowodowanych alkoholem tylko rosnącymi normami i naginaniem przepisów. W imie czego? Żeby zabierać głos trzeba mieć coś więcej w głowie niż sieczkę i plewy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # zainteresowany 2014-10-28 22:01
Moi drodzy to nie ważne jak napisał dziennikarz? Istotne jest to że ktoś o tym mówi a nie zamiata tematu pod dywan jak firma Roben. Co do pijaństwa w fabryce to tylko strzał w kolano Kadry Zarządzającej. Co do spadku sprzedaży czyli utraty udziału w rynku (przyczyny ekonomiczne) to tylko winę ponosi Kadra Zarządzająca. Moi drodzy gdy kryzys dotyka to trzeba mieć pomysł na dalszą egzystencję (na porażkach budowały się duże marki). Dobra lekcja dla kadry zarządzającej, zobaczymy czy obronicie swoje decyzje a może sami jesteście w strachu jak to dalej będzie bo wiedzy może brakuje. Każdy potrafi zarządzać w dobie "Hossy" :lol: http://roben.pl/aktualnosci/zlote-godlo-dla-robena zapraszam do lektury "dbałość o wysoką jakość właśnie sprawia, że klienci chętnie i z przekonaniem wybierają nasze produkty!!!!!" wiec o co chodzi? sprawa ma inne dno??? :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # arathorn2 2014-10-30 22:10
Wiesz są jeszcze zdarzenia, na które kadra zarządzająca nie ma wpływu. Ot np. wojna na Ukrainie i różnego rodzaju embarga w obie strony na linii Rosja - UE; gwałtowne wyhamowanie inwestycji w Polsce (wszak EURO było dwa alta temu, wpakowano potężne środki w remonty dworców, budowę stadionów, dróg itp. i te projekty się kończą - logicznym było, ze ich tempo nie będzie wiecznie tak wysokie); fakt, ze po kryzysie w 2008 coraz trudniej o jakikolwiek kredyt, więc ludzie nie budują tyle domów, deweloperzy budynków itd.
Części składowych jest wiele, a fakt, że nawet tacy giganci w ostatnich latach jak szwedzki Saab, amerykański Chevrolet czy chociażby wrocławski Wrobis zbankrutowały(lub stanęły na krawędzi bankructwa) mimo wysokiej jakości (zwłaszcza przykład Saaba), świadczy o tym, że perspektywa przez jaką patrzymy musi być szeroka. Nie można jak koń ubrać klapek na oczy i zaklinać rzeczywistości, a później zrzucać wszystkiego na kapitalistyczną kadrę zarządzającą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # zainteresowany 2014-10-31 00:26
Masz rację jest wiele czynników, które wpływają na powodzenie przedsiębiorstwa. Co do makrootoczenia to kadra takiej firmy Roben nie ma wielkiego wpływy ale już na mikrootoczenie to jak najbardziej ma wpływ i każdy cyt: "kapitalistyczny zarządca" powinien to wiedzieć.

Saab i Chevrolet zostały zabite przez właściciela czyli GM :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # koliko 2014-10-28 20:28
Może jak zakład wykaże na koniec roku straty to zostanie zwolniony z podatku??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # arathorn2 2014-10-30 22:11
to Panie kolego tak nie działa...
Polskie prawo się kłania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Zordas 2014-10-28 20:24
Zatrudnili ludzi ktorzy chca sie wykazywać kosztem pracowników. Przyjęli Pana od wyszukiwania najtańszych produktów na rynku i kupowania ich zamiast starych dobrych sprawdzonych i to wszystko w ramach oszczędności. Cały ten szajs który jest tani wydłuża tylko produkcję i czyni ją bardziej pracochłonną i awaryjną co odbija sie na pracownikach a o oszczędności nie może być mowy bo wszystko idzie w gruz, kubeł i do ziemi. Przedstawiciele handlowi są od lat ci sami i nie starają sie o nowe rynki gdyż maja już swoje koryta, służbowe auta i spora kasę. Nie wspominając o układach dzieki którym wszystkie reklamacje są uwzględniane za co potrafia dawać prezenty w postaci samochodów. Przyjeli na stanowisko dyrektorskie (...) z którego cała Śr. Śl. sie śmieje że to urodziny dyrektor, tylko dłużej w żadnym zakładzie miejsca nie zagrzewa - taki z niego fachowiec.Ludzie którzy kiedys chodzili do pracy z silna motywacją do pracy dzisiaj ida tam jak z przymusu. jeden z wielu zwolnionych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # koliko 2014-10-29 06:35
[quote name="Zordas"]Zatrudnili ludzi ktorzy chca sie wykazywać kosztem pracowników. Przyjeli na stanowisko dyrektorskie (...) z którego cała Śr. Śl. sie śmieje że to urodziny dyrektor, tylko dłużej w żadnym zakładzie miejsca nie zagrzewa - taki z niego fachowiec. ] Hehe W koli jak robiłem to też przyjeli (...) na dyrektora. Długo CocaCola w Środzie Śl. już nie porobiła. A też był duży zakład i za spore pieniądze wybudowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ziom 2014-10-29 07:27
Potrzebna jest tutaj zmiana na stanowiskach strategicznych bo firma pójdzie na dno. Pana C. w pierwszej kolejności....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # arathorn2 2014-10-30 22:13
I rozumiem, że was na ich miejsce... Wszak po waszych komentarzach widać, ze się na wszystkim znacie, rozumiecie błędy jakie popełniają obecnie zarządzający i potrafilibyście tym wszystkim problemom zaradzić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # arathorn2 2014-10-30 21:42
Wy się śmiejecie jaki to z niego prezes, a on się śmieje, że jego dniówka to wasza miesięczna wypłata. Wy żeby pojechać na zagraniczne wakacje bierzecie kredyt, on podchodzi do bankomatu i wybiera pieniądze...
Więc jedyne co możecie robić, to się śmiać - ot taka polaczkowa mentalność, zamiast samemu wziąć się za siebie i do czegoś dojść, łatwiej krytykować i życzyć najgorszego. Ludzie ogarnijcie się, jeśli tak wam źle to prace możecie zmienić. Dookoła Środy jest co najmniej kilka stref ekonomicznych, spróbujcie zostać kierwnikami czy dyrektorami - tylko ilu z was krytykantów zna jakikolwiek język obcy? Ilu poświęca w tygodniu choćby 2-3 godziny na jego naukę? Ilu pracuje nad sobą poprzez jakieś kursy, szkolenia, studia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # zainteresowany 2014-10-30 23:09
Kolego arathorn2 widzę ze dużo jadu w tobie wiec zapewne jesteś mocno związany z fabryką Roben:). Powiem tak pracowałem w tej fabryce wiec znam pewne procesy, które tam zachodziły. Skończyłem studia i nigdy nie udało mi się osiągnąć nic więcej w tym zakładzie jak tylko gniazdo produkcyjne. Dodam tylko, że znam się na produkcji wyrobów ceramicznych/zarządzaniu/marke tingu a moimi kierownikami były osoby, które nie miały o tych obszarach zielonego pojęcia to chcesz dalej dyskutować o rozwoju (szkoleniach, studiach, kursach). Nie wszyscy są inteligentni i mają predyspozycje do rozwoju ale chcą żyć i pracować. Ktoś kiedyś ich zatrudnił i dał pewne obowiązki, które zapewne wykonywali bo gdyby było inaczej to dawno by zostali zwolnieni. Wstyd ze piszesz takie bzdury kolego arathorn2 :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # arathorn2 2014-10-31 20:09
Ależ wręcz przeciwnie Panie kolego, gdzież we mnie jad? Przecież to nie ja personalnie opluwam tutaj ludzi... I z Robenem związany nie byłem, nie jestem i zapewne nie będę nigdy. Kilka lat temu pracowałem na strefie w Komornikach i do tego moja przygoda ze Środą się ograniczała. A jeśli chodzi o wykształcenie to można wiedzieć jakie masz? Bo wyższe w dzisiejszych czasach na nikim wrażenia już nie robi. Jeśli masz inżynierskie na polibudzie to głupota firmy, że nie wykorzystała twojego potencjału; jeśli masz bardziej humanistyczne (np .ochrona środowiska), a obecnie potrzeba fachowców na podobne na rynku, to musisz mieć trochę szczęścia żeby się załapać gdzieś i nabyć doświadczenia; jeśli jednak masz kierunek pokroju marketing i zarządzanie lub turystyka i rekreacja na WSB, WSH lub innej szkole koziołka matołka to sorry, ale ich wartość na rynku pracy jest zerowa w zasadzie i tutaj potrzebujesz bardzo dużo szczęścia. Ot efekt hurtowego rozdawania dyplomów w zasadzie każdemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Don Pedro 2014-10-28 20:10
A poprzedniego "artykułu" - propagandowej szmaty nie można komentować :-x :cry: :sad: :zzz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # m 2014-10-29 12:57
Mój komentarz usunęli i od razu zablokowali możliwość wystawiania dalszych opinii.. Ktoś tam po prostu powadzi kampanię wyborczą pana K. (treść "niby-artykułu" adekwatna do tytułu), krytykuje innych, ale sam nie pozwala się skrytykować. Żenujące.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Pomyśl 2014-10-29 14:10
A może piszący ten list nie życzył sobie waszych opluwań i poprosił redakcję o wyłączenie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # m 2014-10-30 09:57
To niech nie udaje, że napisał jakiś rzetelny tekst w którym obiektywnie ocenia wszystkich kandydatów, tylko uczciwie przyzna że to jest reklama.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # m 2014-10-30 10:00
A poza tym - mój komentarz nikogo nie opluwał, tylko krytykował stronniczość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # wielbiciel 2014-10-28 20:04
Oj Patryk , nie daj się wykorzystać!!
Aaa! I tych tabletek dalej za dużo bierzesz. Ogranicz bo się wykończysz!!
I broń cię światła socjaldemokracjo nie mieszaj tych tabletek z płynami-no wiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # SLONCE 2014-10-28 22:36
Ty "wielbiciel", a co ty tu reprezentujesz?
Jak zablysnac chciales to sie w lamete zamotaj!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Darek 2014-10-28 20:03
Współczuję ludziom którzy stracili pracę, ale tekst żenujący. Nie pozwalajcie temu Panu pisać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # robol 2014-10-28 19:29
Zadziwiająca jest frekwencja czyniących wpisy tu gdzie robić to można anonimowo, jakoś na FB cisza... i wiadomo dlaczego. Piszący nie ukrywa się jak wy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # koliko 2014-10-29 05:19
Trzeba był się przedstawić judaszu!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Bolo 2014-10-28 19:09
Tam widać, że zarząd tej "firemki" ewidentnie działa na niekorzyść firmy, a na to są przecież paragrafy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # arathorn2 2014-10-30 22:16
Wiec jeśli te paragrafy znacie, to prokurator chętnie was wysłucha i waszych żali...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-19 # Kret 2014-10-28 19:03
ahahahahahaha!
Pan jest dziennikarzem?!
tekst poniżej godności nawet zwykłego pisarzyny!
Jak można w ogóle taki tekst zamieszczać? Mam wrażenie, że obiektywizm jest Panu obcy. Poziom frustracji niezwykle wysoki! Nie sądziłem, że coś poprawi mi dziś humor- i myliłem się- Pana tekst zmiótł wszystko!
Druga kwestia- strzela sobie Pan w stopę- łatwo teraz oskarżyć Pana o zniesławienie- jesli słowa, które Pan rzuca- nie mają potwierdzenia, a osoby obrażane będą tym zainteresowane.
a! i jeszcze jedno! Ludzie nauczcie się, że czasy "że się należy" minęły!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # SLONCE 2014-10-28 20:10
Taki "Kret" nie na darmo sie tak nazwal, bo za komuny to pewnie lapowkami zonglowal jak proboszcz po koledzie a i kapusia zgrywal gdzie tylko popadlo. Teraz filozofa zgrywa tajniak jeden i marudzi cos o oskarzeniu o znieslawienie bo sam pewnie [regulamin] trzesie co i gdzie morda wyklapie! Wez sie za robote, ryj okopy Krecie!

Natomiast "Sredzianin" przegapil najwidoczniej fakt, ze to tylko i wylacznie zasluga menedzmentu jezeli pracownik pozwala sobie na zbyt wiele na terenie zakladu pracy! Nie po to wymyslono upomnienia dotyczace grozby utraty miejsca pracy, zeby nie robic z nich uzytku. Wielu pracownikow tyra latami za pare groszy a nikogo nie interesuje fakt, iz taka firma jak Roeben wyzyskiwuje tylko "tania sile robocza" i ma gleboko gdzies, czy ludzie przezyja z dnia na dzien.

Banda wyzyskiwaczy, ktorzy zyja chwila obecna nie myslac o tym, ze wykorzystuja ziemie polska/sredzka jak tania prostytutke!

Glupi narod bez ambicji i respektu dla ojczyzny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Kret 2014-10-28 21:13
Gratuluję, jesli uważasz, ze wszyscy są skorumpowani i łapówkują! Drugie- Urodziłem się w czasach "końcówki" komuny. "Kocówki" bo mam wrażenie, że część ludzi się nie wybudziła jeszcze.
Zauważ, że neguję tu (prymitywny!) sposób opisania sprawy! I to było głownym celem komentarza.
Cała sprawa złego zarządzania- hmm przedsiębiorstwo prywatne- jesli nie będzie rentowne zbankrutuje.
Chcę zwrócić też uwagę, że minęły czasy, że w jednej firmie jak ktoś zaczał pracować- prawcował do emerytury! Te czasy odeszły dawno! Ostatnie wyniki badań pokazują, ze ludzie (dzisiaj 20-25 letni) w swojej karierze zmienią pracę 7krotnie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # SLONCE 2014-10-28 22:29
Jezeli stwierdzasz, ze: "...minęły czasy, że w jednej firmie jak ktoś zaczał pracować- prawcował do emerytury!" i jak mowisz urodziles sie w czasach "koncowki" komuny to jestes na tyle mlodym czlowiekiem, aby przyczynic sie do zmian! Przedsiebiorstwo prywatne pozwala sobie na zbyt wiele! Nie szanuje pracownika, wiec pracownik nie szanuje swojego miejsca pracy spozywajac przykladowo alkohol.
Z takimi "ofiarami" mozna sobie jednak poradzic...
Sa tez ludzie, ktorzy ciesza sie ze MAJA prace ale sa traktowani jak jakis smiec, tylko dlatego ze przedsiebiorstwo chce byc rentowne.
Moim zdaniem cale grono "pseudo-zarzadcow" powinno ruszyc swoje zasiedziale [regulamin] i wymazac sie blotem przy produkcji, bo niestety najgorzej jest jak z dziada pan wyrosnie.
Co do opisu calej sprawy nie krytykuj w takiej formie: "tekst poniżej godności nawet zwykłego pisarzyny!" bo nie o to tu chodzi!!
Brzmi to wszystko jak: "wytlumacz mi ze jest przesrane ale narysuj mi to kolorowo!"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # arathorn2 2014-10-29 23:05
Ależ wręcz przeciwnie. Dziennikarzy obowiązują również jakieś zasady np. rzetelność, profesjonalizm ...
A tego pismaka rolandowskiego nie powinno się nawet wysyłać do relacjonowania zawodów szkolnych, bo mógłby to popsuć. Ten człowiek nie wie nawet czym jest "felieton".
Nie zna jego zasad i formy. Więc jak można oczekiwać, że przedstawi sprawę rzetelnie? Pamiętać trzeba, ze medal ma zawsze dwie strony. Dzisiaj wszyscy narzekają na zarządzanie, a jeśli Niemiec zakład zamknie i przeniesie produkcję do jakiejś Rumunii lub Bułgarii, bo tam siła robocza jest tańsza, to będzie płacz i lament. I nagle się okaże, że nie było tak źle.
A wycieczki osobiste tegoż pseudoredaktorzyny są poniżej krytyki i mogą się spokojnie kwalifikować do sprawy o zniesławienie. Zanim się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # kol 2014-10-30 15:22
niech przenosi tylko gliny tam brak, :D :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # arathorn2 2014-10-31 20:17
W Środzie już w zasadzie też, więc co za różnica, gdzie będą produkować jak i tak już ją muszą sprowadzać powoli...
Ja kilka lat temu słyszałem, że zasoby średzkie się wyczerpują...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # zainteresowany 2014-10-28 22:41
Co do bankructwa to masz rację jest to wynik braku rentowności. Ale czy zwolnienia siły wytwórczej jest dobrym rozwiązaniem? Ja osobiście uważam ze to tylko doraźne rozwiązanie, które będzie ciągnęło za sobą kolejne zwolnienia :)
TU RACZEJ POTRZEBNA JEST ZMIANA STRATEGII ZARZĄDZANIA :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # zocha 2014-10-28 22:21
89 rok już dawno minął... i wolność słowa również obowiązuje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # arathorn2 2014-10-30 21:46
tak samo jak kilka innych rzeczy - rzetelność dziennikarska, zasada domniemania niewinności... A i w momencie, gdy się 89 skończył przestało być możliwe bezkarne ubliżanie, oskarżanie i oczernianie ludzi. Na takie rzeczy są paragrafy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Poniżej krytyki 2014-10-28 18:11
O i związki zawodowe się odezwały - żenada :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # Środzianin 2014-10-28 18:08
"ale jako wieloletni dziennikarz wiem, jak postępować z ludźmi." po tym tekście chciałem przestać czytać, bo nie mogłem przestać się śmiać. :D Sz. P. Patryku, może Pan potrafi postępować ze swoimi kolegami, ale z obcymi już nie za bardzo. Po drugie - słowa wolny rynek coś Panu mówią? Jest to prywatne przedsiębiorstwo i może robić co chce zarówno ze swoimi pracownikami jak i z postępowaniem wobec "prasy". Sam Pan pisze, że firma ma zakłady w Niemczech i USA - może bardziej opłaca im się produkcja tam i sprzedaż do Polski bezpośrednio do odbiorców? Poza tym, dlaczego nie wspomni Pan o ciągłym użeraniu się z tymi "wieloletnimi" pracownikami, którzy ciągle tylko chowają puste flaszki w szatni lub po placu? Dlaczego nie wspomni Pan o wieloletnich pijakach pracujących tam, którzy narażają firmę na straty? Każdy kij ma dwa końce Sz. Panie wieloletni "dziennikarzu"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # koliko 2014-10-29 05:35
Twoje słowa zasługują tylko na pogarde. Jest w nich tyle pogardy dla ludzi pracy że gdybys stał obok dostał byś w pysk... Piszesz sobie tak jak myśli kadra mając ludzi którzy tworzyli ten zakład w [regulamin]. A trzeba pamiętać iż on istniał od lat tylko nazwa się zmieniła na Roben. To pod tą nazwą było tam najwięcej wypadków śmiertelnych i nie spowodowanych alkoholem tylko rosnącymi normami i naginaniem przepisów. W imie czego? Żeby zabierać głos trzeba mieć coś więcej w głowie niż sieczkę i plewy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # staryESELDUCH 2014-10-28 18:02
abstra[regulamin]ąc od istoty sprawy to forma wypowiedzi pismaka poniżej krytyki. choć ten dziennikarzna przynajmniej podpisał się bez błędu :)
choć istota sprawy skłania ku zainteresowaniu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Darek 2014-10-28 19:19
z tymi flaszkami po placu to prawda ale prawdą też jest że szefowie i kierownicy pojęcia o produkcji nie mają ani deko,do tego ludzi się nie szanuje to jest fakt takie zwolnienia powinny być jakoś po ludzku przeprowadzone bo jeżeli ktoś przepracował 20 albo 30 lat to może coś mu się należy nie ???? to prawda że pracownicy oczywiście czasami nadużywają chorują ale nie wszyscy , niejedni pracują uczciwie i co? traktuje się ich jak psy panowie i panie i dlaczego ?? dla kasy nie ma innego wytłumaczenia , czy to wporządku ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować