Odwiedza nas 443 gości oraz 0 użytkowników.

JEŚLI MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM ZADZWOŃ 713 173 299 lub napisz redakcja@roland-gazeta.pl

 

Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2017    |    IMIENINY: Marian, Jan, Antoni

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI, KOS, KOSIAREK…

Prowadzimy serwis elektronarzędzi i narzędzi spalinowych oraz sprzedaż sprzętów używanych. Czytaj więcej

...ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ -…

W konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej 2016”, organizowanym przez... Czytaj więcej

CZĘŚĆ RADNYCH ŹLE, MIESZKAŃCY…

Wczoraj opublikowaliśmy list mieszkańca gminy Malczyce, który odniósł się do... Czytaj więcej

KONTROWERSJE WOKÓŁ KLIPU ZESPOŁU…

Od kilku dni wielbiciele zespołu Dylemat z Malczyc mogą obejrzeć... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tępota, brak kompetencji i zwykła złośliwość. Oto, co oponenci o proweniencji zająca szaraka chcą wykazać lokalnemu społeczeństwu.

 

Dzieje się tak za sprawą zwykłych tchórzów, którzy dla politycznej kariery posprzedawaliby własne rodziny. Czują się pewnie, gdyż krytyka wszystkich i wszystkiego to ich motto przewodnie. W zamian nie mają nic konstruktywnego, a ewentualne objęcie odpowiedzialności za rozwój gminy i powiatu już nie mieści się w sposobie ich myślenia.

Oto mieniąca się opozycją dla działań samorządu powiatowego i gminnego w Środzie Śląskiej "elita". Zrzeszeni w niej, na szczęście na marginesie radni od wielu lat za swoją działalność na rzecz samorządu uczynili sobie krytykanctwo, bo tak najlepiej dla ich wizerunku. Łażą po powiecie i gminie i nagabują przypadkowe osoby kosztem dziurawego chodnika czy ulicy, sondując na obywatelach swój własny wizerunek. Jaki on jest, świadczą liczne wystąpienia na forum jednej czy drugiej rady tak na płaszczyźnie samorządu powiatowego, jak i gminnego.

Sami niczego nie zrobili, nic nie wnieśli. Jątrzą i z owego jątrzenia uczynili sobie sposób na życie. Tyle, że podczas obrad sesji czy komisji niejednokrotnie podnosili łapy za przyjęciem wieloletniego programu rozwoju gminy czy powiatu i doskonale wiedzą, że dziurawe chodniki i ulice doczekają się odpowiedniej infrastruktury.

Prawo polskie pozwala, aby każdy obywatel mógł przypatrzeć się obradom nie tylko plenarnych posiedzeń sesji, ale także komisjom problemowym. Tam owi przedstawiciele "elity" nie mają wiele do powiedzenia, przyjmując postawę zachowawczą. Jednak już pod publikę na forum sesji objawia się i uzewnętrznia ich pieniactwo.

Z litości nad nimi nie wymienię dzisiaj ich nazwisk, co skutecznie uczynię w odpowiednim czasie wyborczym, tak żeby każdy mieszkaniec średzkiego powiatu dowiedział się na kogo zechce zagłosować. Ocenię ich wyborcze propozycje, z których nigdy nie potrafili się wywiązać w poprzedniej kadencji, a liczą na kolejne wygrane wybory na których tak im zależy. I oczywiście popłyną na naiwności tych, którzy na nich zagłosują. Wówczas podejmą starania, by spełnić swoje egoistyczne zachcianki. Zachcianki sprowadzające się wyłącznie do ich specyficznej ocenionej przez ekspertów w systemie DSM IV umysłowości. Przykład biorą od swoich pryncypałów - mistrzów w jątrzeniu, pisowskich polityków z pierwszych stron gazet. Zaiste mefistofelelowska to sztuczka.

Na razie, by zaspokoić własną ciekawość pytam publicznie i jedynie retorycznie, co zrobili dla lokalnej społeczności? Oczywiście nie odpowiedzą, uznając że powyższe zapytanie ich nie dotyczy. Tacy to oni są. Element lokalnego samorządu mający trudności w logicznym myśleniu.

Patryk Medyński

Komentarze  

-2 # ania53 2014-07-16 13:35
Jakbym czytała o radnych z gminy Malczyce. Nic dodać, nic ująć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # hala 2014-07-14 13:32
a iluż chce się przefarbować aby się załapać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # hohoho 2014-07-13 20:32
A pisałem Patryk!
za dużo tych tabletek!! ogranicz trochę jest gorąco!!!
Jeszcze ci żyłka pęknie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # zxc 2014-07-13 16:16
Tak jest! ruki pa szwam i morda w kubeł, już się robi redaktorze. sory-towarzyszu redaktorze. p.s. proponuję likwidować system wyboeczy, który oprócz umiłowanych rzązących generuje też opozycję. opluwanie nie wystarczy. a i w sądzie się ląduje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Jurek 2014-07-13 03:40
Ma pan zupelna racje p Patryku, krytykantow i jatrzycieli ci u nas dostatek, a chetnych do pracy by cokolwiek zrobic- niewielu. Jeszcze trzeba czasu by zmienic mentalnosc wielu ludzi... obawiam sie jednak, ze niektorym to juz nic nie pomoze :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # alle jaja 2014-07-12 20:07
uderz w stół :-) .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Waldi 2014-07-12 20:03
Gratulacje. takich głupstw w takiej ilości dawno nie czytałem. Czas na odpoczynek, p. Patryku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Edzio Malina
  nasi rządzący urządzają sobie kpiny ze służby zdrowia, sprzedali szpital i mają wszystko w ....

  Czytaj więcej...

   
 • Miś
  Nasze feralne skrzyżowanie jest dla burmistrza mało ważne widać za mało zniczy na nim stoi. No i ...

  Czytaj więcej...

   
 • W BŁONIU
  Jest miejscowość o nazwie Błonie, czyli w BŁONIU. Gdyby była miejscowość o nazwie Błonia, to w BŁONIACH.

  Czytaj więcej...

   
 • dd
  bo tam jeszcze tylko brakuje pasów, żeby się przyjemniej wyjeżdżało :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • polska
  Mogli by tak usunąć te światła w ŚŚ i wstawić rondo - zmarnowali tylko pieniądze, po 14:00 robią się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

Google plus Box

Facebook Box