Odwiedza nas 442 gości oraz 0 użytkowników.

JEŚLI MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM ZADZWOŃ 713 173 299 lub napisz redakcja@roland-gazeta.pl

 

Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2017    |    IMIENINY: Marian, Jan, Antoni

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI, KOS, KOSIAREK…

Prowadzimy serwis elektronarzędzi i narzędzi spalinowych oraz sprzedaż sprzętów używanych. Czytaj więcej

...ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ -…

W konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej 2016”, organizowanym przez... Czytaj więcej

CZĘŚĆ RADNYCH ŹLE, MIESZKAŃCY…

Wczoraj opublikowaliśmy list mieszkańca gminy Malczyce, który odniósł się do... Czytaj więcej

KONTROWERSJE WOKÓŁ KLIPU ZESPOŁU…

Od kilku dni wielbiciele zespołu Dylemat z Malczyc mogą obejrzeć... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

I ów tytuł z popularnego onegdaj talk-show w telewizyjnej „Dwójce” Moniki Richardson wpisuje się w refleksję na temat niedzielnych wyborów do Europarlamentu.

 

51 mandatów zasili parlament polskimi głosami. Funkcje to intratne i w kolejce po brukselskie konfitury ustawiła się pokaźna grupa kandydatów ze wszystkich znaczących ugrupowań politycznych. Większość z nich już poznaliśmy, przeważnie z występów na forum krajowym. Czym zaszczycą wygrani nasz naród okaże się w kolejnej kadencji. Wszak obok absurdów na temat tego, że ślimak to ryba, a banan winien być w miarę wyprostowanym owocem, najważniejsza jest kasa – ta która płynie z UE do Polski i do kieszeni europosłów.

Jedna z zacnych Wysokich Komisji UE postanowiła na wniosek Francuzów zmienić klasyfikację gatunkową ślimaka. Dzięki temu Francuzi mogą dotować w ten sposób swoje rybołówstwo. Biolodzy, a głównie zoolodzy złapali się za głowę i do dziś nie wierzą jak to możliwe, że mięczak z dnia na dzień stał się rybą? Po prostu taksonomiczny fenomen. Z kolei na gruncie botaniki marchewka okazała się owocem. O instrukcji obsługi drabiny nawet nie wspomnę. Ale dodam, bo ważne: unijna norma na zakrzywienie banana wynosi poniżej 27 mm na 14 cm.

Tak ważne decyzje wymagają odwagi, dlatego nie bójmy się zagłosować na tych odważnych, którzy popróbują się w podejmowaniu tak istotnych dla Europy decyzji. Jest ich wielu i warto posłać ich do Brukseli, by nie bruździli nam w parlamencie krajowym.

Czas jeszcze, bo jesienią, na wybory najważniejsze, bo nasze, lokalne. Te traktować należy znacznie poważniej, gdyż kandydaci z gmin i powiatu nie będą zajmować się prostowaniem bananów i debatą o obsłudze drabiny. Wójtowie, burmistrz i starosta z pewnością zainteresują się możliwością pozyskania jak najwięcej pieniędzy z programów unijnych. A wybrani radni, mam nadzieję, ich wspieraniem w tym pozyskiwaniu, bo do zrobienia na naszych podwórkach gminnych jest jeszcze bardzo dużo.

Patryk Medyński

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Edzio Malina
  nasi rządzący urządzają sobie kpiny ze służby zdrowia, sprzedali szpital i mają wszystko w ....

  Czytaj więcej...

   
 • Miś
  Nasze feralne skrzyżowanie jest dla burmistrza mało ważne widać za mało zniczy na nim stoi. No i ...

  Czytaj więcej...

   
 • W BŁONIU
  Jest miejscowość o nazwie Błonie, czyli w BŁONIU. Gdyby była miejscowość o nazwie Błonia, to w BŁONIACH.

  Czytaj więcej...

   
 • dd
  bo tam jeszcze tylko brakuje pasów, żeby się przyjemniej wyjeżdżało :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • polska
  Mogli by tak usunąć te światła w ŚŚ i wstawić rondo - zmarnowali tylko pieniądze, po 14:00 robią się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

Google plus Box

Facebook Box