Odwiedza nas 521 gości oraz 0 użytkowników.

JEŚLI MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM ZADZWOŃ 713 173 299 lub napisz redakcja@roland-gazeta.pl

 

Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2017    |    IMIENINY: Marian, Jan, Antoni

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI, KOS, KOSIAREK…

Prowadzimy serwis elektronarzędzi i narzędzi spalinowych oraz sprzedaż sprzętów używanych. Czytaj więcej

...ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ -…

W konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej 2016”, organizowanym przez... Czytaj więcej

CZĘŚĆ RADNYCH ŹLE, MIESZKAŃCY…

Wczoraj opublikowaliśmy list mieszkańca gminy Malczyce, który odniósł się do... Czytaj więcej

KONTROWERSJE WOKÓŁ KLIPU ZESPOŁU…

Od kilku dni wielbiciele zespołu Dylemat z Malczyc mogą obejrzeć... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od stycznia 2014 roku strony i uczestnicy postępowania prokuratorskiego i sądowego o swoich sprawach dowiadują się za pośrednictwem Polskiej Grupy Pocztowej, która swoje punkty awizacji powołała w takich miejscach jak kioski „Ruchu”, czy sklepy różnego asortymentu.

 

Tak chciało Ministerstwo Sprawiedliwości, organizując przetarg, w wyniku którego Poczta Polska, dotychczasowy operator wymiaru sprawiedliwości, przetarg ów przegrała. Na początek kilka słów wyjaśnienia dla mieszkańców naszego powiatu. PGP w Środzie Śląskiej ma dwa punkty: przy placu Wolności 42 gdzie mieści się Stefczyk Finanse Towarzystwo Zarządzające SKOK sp. z o.o. oraz w kiosku „Ruchu” w Ratuszu, plac Wolności 3A. W sklepach spożywczych w: Szczepanowie, Kostomłotach (dwa sklepy), Malczycach, Białkowie, Piotrowicach, Udaninie, a w Miękini w kiosku „Ruchu”.

Czym jest Polska Grupa Pocztowa SA? To prywatne przedsiębiorstwo świadczące usługi pocztowe. Rozpoczęło swoją działalność w sierpniu 2006 roku. Działa na podstawie zaświadczenia o wpisie do Rejestru Operatorów Pocztowych.

„Polska Grupa Pocztowa S.A. od dnia 17 czerwca 2010 roku stała się jednym z członków-założycieli Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych. Firma jako jedna z pierwszych wygrała z Pocztą Polską (w 2013) przetarg na doręczanie korespondencji dla sądów i prokuratur (jako tańsza od Poczty Polskiej o 84 mln zł)” - czytamy na jej stronie internetowej.

Jaka będzie jakość świadczonych w ten sposób za pośrednictwem kiosków i sklepów usług, zobaczymy kiedy w Odrze upłynie trochę wody. Wodą zaś na młyn dla prasy była zmiana operatora obsługującego wymiar sprawiedliwości. Znajomi adwokaci już się niepokoją o swoich klientów, mając na swoich biurkach stos jednorazowo odebranej korespondencji od PGP. W korespondencji tej ważne są terminy, w tym te nieprzekraczalne, prekluzyjne. Ale nawet gdyby były to terminy sądowe (instrukcyjne), to wówczas ich robota polega na pisaniu wniosków do sądu o ich przywrócenie aby wykonać skutecznie czynność procesową, ważną dla interesu klienta. Inną jest kwestia, czy odbiór korespondencji w sklepie spożywczym w małej miejscowości z prokuratury czy z sądu nie stanie się kanwą dla tych, co chcą wiedzieć wszystko i o wszystkich. Skąpe Państwo Polskie (Ministerstwo Sprawiedliwości, a w nim konkretni ludzie odpowiedzialni za zamówienia publiczne), sprowadzili rzecz do absurdu, aczkolwiek zgodnie z obowiązującym prawem, czyli prawem postępowania cywilnego, czy też karnego, które mówi o doręczeniach.

Podam też przykład, kiedy kurier PGP będzie awizował pod naszą nieobecność np. wezwanie w sprawie cywilnej czy karnej. Pozostawi awizo i wskaże punkt odbioru w sklepie osiedlowym w innej miejscowości (patrz wyżej, ile punktów PGP ma na terenie naszego powiatu). Nie każdego zaś stać, aby z Ujazdu Górnego jechać do Udanina do sklepu wielobranżowego po odbiór zawiadomienia, pisma, czy wezwania, co tyczy się wielu innych miejscowości na terenie powiatu średzkiego.

Ulepszenie to, czy skąpstwo ryte na karku podatnika Polaka? To, że filozof był ministrem sprawiedliwości, a zbrynityzowany „Polak” ministrem finansów ma swój finał w owocach ich pracy. Pracy na niekorzyść obywateli i wymiaru sprawiedliwości. Ten ostatni i tak jest już od wielu lat niewydolny, kostyczny i przewlekły.

Patryk Medyński

Komentarze  

-1 # do Serdelucha 2014-02-19 08:37
No jak Wyborcza juz tak pisze to chyba się mylisz
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15364704,Po_awizo_do_kiosku__a_tam_listu_nie_ma___Jazda_przez.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # staryESELDUCH 2014-02-19 19:49
koszerna dla mnie to POmyje a nie wyznacznik standardu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # świerk 2014-02-19 23:07
Jak ktoś z czymś obcuje na co dzień (chodzi o pomyje), to widzi to wszędzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # staryESELDUCH 2014-02-19 07:24
nie po awizo, tylko Z AWIZEM!
kto Was uczył języka polskiego?

a odnośnie tematu, jeśli w powiecie średzkim jest tyle punktów to ok, w gminie Prochowice nie ma ani jednego, musisz jechać pod Legnicę do Spalonej, na awizo oznaczone że w Ruchu, a w Spalonej nie ma takowego :)
zaczynasz śledztwo gdzie twoje listy i są, w sklepie abc :)
żenada, na całym świecie z racji istoty sprawy dostarcza pisma sądowe poczta, choćby po wyższych cenach, tylko w tym dzikim kraju jest innaczej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # inga 2014-02-17 21:42
To jest chore,żeby tak ważne listy odbierać w sklepach!i przy okazji...jak pani sklepowa ma długi jęzor...to wszyscy we wiosce będą wiedzieć co do kogo przychodzi...chore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Edzio Malina
  nasi rządzący urządzają sobie kpiny ze służby zdrowia, sprzedali szpital i mają wszystko w ....

  Czytaj więcej...

   
 • Miś
  Nasze feralne skrzyżowanie jest dla burmistrza mało ważne widać za mało zniczy na nim stoi. No i ...

  Czytaj więcej...

   
 • W BŁONIU
  Jest miejscowość o nazwie Błonie, czyli w BŁONIU. Gdyby była miejscowość o nazwie Błonia, to w BŁONIACH.

  Czytaj więcej...

   
 • dd
  bo tam jeszcze tylko brakuje pasów, żeby się przyjemniej wyjeżdżało :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • polska
  Mogli by tak usunąć te światła w ŚŚ i wstawić rondo - zmarnowali tylko pieniądze, po 14:00 robią się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

Google plus Box

Facebook Box