Dzisiaj jest: 22 Luty 2017    |    IMIENINY: Marta, Małgorzata, Piotr

JEŚLI MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM ZADZWOŃ 713 173 299 lub napisz redakcja@roland-gazeta.pl

Odwiedza nas 673 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI, KOS, KOSIAREK…

Prowadzimy serwis elektronarzędzi i narzędzi spalinowych oraz sprzedaż sprzętów używanych.{jcomments... Czytaj więcej

ODDAJ KREW ZANIM WYRUSZYSZ…

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa APELUJE o zgłaszanie się do... Czytaj więcej

CZYTELNICZKA: " NIE NISZCZMY…

Droga Redakcjo, ostatnio często na forum Waszej gazety poruszana jest... Czytaj więcej

TANKUJ, REJESTRUJ PARAGONY I…

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej informuje, że z dniem... Czytaj więcej

NOCNE I ŚWIĄTECZNE DYŻURY…

Jeśli szukasz apteki, zastanawiasz się, gdzie możesz kupić potrzebne leki... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

XEOS 0Do końca stycznia br. został przesunięty termin wydania przez burmistrza Środy Śl. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji spółki XEOS. Jeszcze do 25 stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i wnioski.

Pierwotnie w terminie do 28 grudnia 2016. burmistrz Środy Śl. Adam Ruciński miał podjąć decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej w LSSE inwestycji spółki XEOS. W dniu czwartego stycznia br burmistrz wydał jednak obwieszczenie o przesunięciu terminu wydania decyzji do końca stycznia.

- Publikacja obwieszczenia Burmistrza Środy Śląskiej z dnia 4.01.2017r. Nr KŚR.6220.16.17.2017 nastąpiła w związku z pojawieniem się nowych okoliczności w prowadzonym postępowaniu administracyjnym tj. 
uszczegółowieniem przez Inwestora informacji zawartych w Raporcie oddziaływania na środowisko w związku z zapytaniami organu oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu jak również zmian wprowadzonych przez Inwestora do załącznika nr 8 w Raporcie oddziaływania na środowisko pn. Analiza powietrza –
wyjaśnia Marcin Nowakowski, p.o. z-cy burmistrza.

Treść obwieszczenia została umieszczona na tablicy ogłoszeń w miejscowościach Juszczyn, Komorniki i Święte, a także na stronie BIP urzędu i tablicy ogłoszeń. Sama decyzja o przesunięciu terminu wywołała spore poruszenie wśród mieszkańców. Zdaniem Jagody Klonowskiej spółka nie widzi żadnych podstaw, aby opóźniać inwestycję. Tym bardziej, że w chwili obecnej działania inwestora zarówno rekrutacyjne, jak i działania przetargowe są już w toku. Na marzec tego roku zaplanowano również wmurowanie kamienia węgielnego.

Inwestycja jest ważna i korzystna – podkreśla inwestor

Zapytana o komentarz w sprawie Jagoda Klonowska, przedstawiciel inwestora, podkreśla pozytywny odbiór inwestycji przez mieszkańców i ich duże zainteresowanie procesem rekrutacyjnym.

- Naszym zdaniem inwestycja jest ważna i korzystna dla regionu oraz lokalnej społeczności. Chcemy w Środzie Śląskiej zainwestować w szkolenie kadry, a także prowadzić działania mające na celu budowanie dobrego sąsiedztwa. Już od momentu ogłoszenia naszej decyzji o wyborze Środy Śląskiej jako miejsca, w którym chcemy wybudować nasz zakład, wielu mieszkańców kontaktuje się z nami i zgłasza swoje zainteresowanie pracą w XEOS pokazuje, że duża część lokalnej społeczności cieszy się, że nasza inwestycja powstanie w ich regionie i chce do nas dołączyć – informuje Jagoda Klonowska. - Otrzymujemy też wiele pozytywnych informacji i komentarzy, a także propozycji współpracy od lokalnych organizacji oraz instytucji. Nie widzimy żadnych podstaw, aby opóźniać naszą inwestycję i mamy nadzieję, że wszystkie decyzje zostaną podjęte w zgodzie z naszym harmonogramem prac. Pozytywne przyjęcie i wsparcie zdecydowanej większości lokalnej społeczności tylko utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycja jest ważna dla regionu i jego mieszkańców i powinna powstać jak najszybciej - wyjaśnia.

Nowy termin wydania decyzji

W związku z obwieszczeniem z dnia 4. stycznia, mieszkańcy w terminie do 25 stycznia mogą ponownie składać swoje wnioski i uwagi co do planowanej inwestycji.

- Ponownie podaje się do publicznej informację o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy, składania uwag i wniosków w formie pisemnej, elektronicznej1 i ustnej w terminie 21 dni od dnia wywieszenia niniejszego obwieszczenia tj. od 04.01.2017 r. do 25.01.2017 r. (włącznie) – czytamy w obwieszczeniu.

Wszelkie uwagi i wnioski można składać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Ślaskiej, przy pl. Wolności 5, w Wydziale Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa - pokój 10A. Telefonicznie pod numerem telefonu (071) 396-07-18.

(isz), Fot. W Kalita

Komentarze  

-2 # Mieszkaniec 2017-01-12 20:12
Do Janusza burmistrz jest wybrany w demokratycznych wyborach i zaden Morawiecki nie moze mu rozkazywac tylko doradzac i od niego tylko zalezy czy podpisze czy nie bo on jest wladnym na naszym terenie,mam nadzieje ze nie podpisze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Janusz 2017-01-12 17:53
Ale wiecie, że to wszystko rozgrywa się dużo wyżej, a burmistrz jedynie tańczy, jak mu Morawiecki zagra?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Jurek 2017-01-12 09:56
No Jureczku F pochwal się mieszkańcom Świętego i Szczepanowa gdzie będzie cieciorka wylewać? Kogo zatopią wody z zakładów odprowadzane do Cicieorki? Ilości jakie będą zrzucane do tej rzeczki na 1000% wystąpią z koryta i zaleją Szczepanów i Święte. Tak wiele załatwia się miejsc pracy dla ludzi ze świętego przesunięcia drogi to może pontony też dostaną. A Szczepanów niech cicho siedzi i czeka aż ich zaleje wtedy będą krzyczeć głośno, ale będzie już za późno, Wtedy wam przypomnę jak siedzieliście cicho jak wam te fabryki budowano. A tak na marginesie to ciekawe czy biogazownia ze Szczepanowa która ma już pozwolenia wszystkie nie boi się podtopień?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Hołowczyc 2017-01-13 14:19
Następny Nostradamus się znalazł, jeszcze wam ten skowyt się nie znudził, masakra, jak można takie bzdety wyssane z palca wypisywać. :zzz Twój wpis sobie zapiszę, i ci przypomnę za jakiś czas jakie bezmó...owie z ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # gość 2017-01-11 22:16
Dlaczego Roland tak długo milczał w tej sprawie? Podajecie Państwo wiadomości sprzed tygodnia. Skąd ta opieszałość lokalnej prasy. Pan burmistrz tak chętnie dzieli się w mediach wszystkimi informacjami dotyczącymi XEOS a tu cisza. A może zmowa milczenia. Bo i czym tu się chwalić, prawda panie burmistrzu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # gościu 2017-01-12 09:38
A wiesz, że idziesz dobrym tropem. To jest zmowa korporacji! Wielkich korporacji, takich jak Tauron, Coca Cola, Chio Chips, Kokosanki, Wawel, Pepsi, Enea, Trzech średzkich piekarni, dwóch mniejszych producentów no i media, to wszystko możliwe a nawet pewne ale w tylko w Twojej głowie. Powodzenia przy następnej wizycie u lekarza, może nie być już tak łatwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # no proszę 2017-01-11 17:16
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Błąd wynikający z przejęzyczenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # no proszę 2017-01-11 11:25
Teraz tylko jeszcze burmistrz powinien poinformować swoich wyborców, że korzyści z planowanej inwestycji polegają na tym ze: podatków nie będzie bo będą zwolnienia, dochody dla gminy będą ze sprzedaży wody pitnej do celów przemysłowych, ale kosztem tego dochodu będzie wybudowanie przez Średzką Wodę studni głębinowej na terenie inwestora (ok. 5 mln zł). Plany już gotowe. Pytanie do burmistrza i prezesa Średzkiej Wody kiedy ten koszt doliczą do naszych rachunków za pobór wody i odstawianie ścieków. Kosztem już w tegorocznym budżecie będzie wybudowanie drogi dojazdowej i parkingów. Kosztem będzie rozbudowa oczyszczalni aby mogła przyjąć nowe ścieki na poziomie 280m3 dobowo. Kosztem (społecznym i finansowym) będzie zalewanie mieszkańców Szczepanowa przez wylewającą Cieciorkę. W okresie opadów nie zdoła ona odprowadzić ścieków z wszystkich dachów i placów na terenie tej inwestycji bez kłopotów dla mieszkańców.Kosztem dla nas wszystkich mieszkających w promieniu co najmniej 5 km. będzie pogorszenie jakości powietrza. A i tak już jest źle. Kosztem dla nas wszystkich będzie pogorszenie bezpieczeństwa na drodze 94 (a już jest byle jak). Ale co tam, inwestor się liczy nie my.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # synek 2017-01-11 15:28
Zgadzam się w stu procentach. Tylko proszę nie mylić ścieków z wodą opadową (odprowadzenia burzowe)- cytuję: "Kosztem (społecznym i finansowym) będzie zalewanie mieszkańców Szczepanowa przez wylewającą Cieciorkę. W okresie opadów nie zdoła ona odprowadzić ścieków z wszystkich dachów i placów na terenie tej inwestycji bez kłopotów dla mieszkańców"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
18
19
26
27
28

Najnowsze komentarze

 • BĘDZIE NOWA DROGA, ŚCIEŻKA ROWEROWA I CHODNIKI

 • MATEUSZ CIELEPAŁA - BOKSER Z CHARAKTEREM!

 • ŚREDZKI WIESZAK I JEGO HISTORIA (ciekawostka historyczna)

  • Archiwum Średzkie
   Proszę słać: archiwumsredzkie@gmail.com

   Czytaj więcej...

    
  • Archiwum Średzkie
   Jeśli ktoś z Państwa ma podobne wieszaki to proszę pisac na adres: archiwumsredzkie@gmail.com

   Czytaj więcej...

    
  • Franz
   Panie dr Duma podaj Pan maila jakiego to wyślę Panu zdjęcia wieszaków przedwojennych z Neumarkt, które ...

   Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box