Dzisiaj jest: 27 Luty 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Anastazja, Wiktor, Gabriel

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: redakcja@roland-gazeta.pl

Odwiedza nas 520 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI, KOS, KOSIAREK…

Prowadzimy serwis elektronarzędzi i narzędzi spalinowych oraz sprzedaż sprzętów używanych.{jcomments... Czytaj więcej

NOCNE I ŚWIĄTECZNE DYŻURY…

Jeśli szukasz apteki, zastanawiasz się, gdzie możesz kupić potrzebne leki... Czytaj więcej

PRACA W FIRMIE GOTEC…

Firma GOTEC Polska Sp. z o.o. (www.gotec-group.com) – z siedzibą... Czytaj więcej

ZARZĄD SPÓŁKI ŚREDZKA WODA…

Zarząd Spółki Średzka Woda Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej... Czytaj więcej

ROZDAJEMY NAGRODY! - ZAPRASZAMY…

Czytelnicy, którzy nadesłali nam swoje fotograficzne walentykowe wspomnienia, otrzymują od... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ew 0Przesyłamy stanowisko Stowarzyszenia Ekologiczna Wieś do wystąpienia Pana Jerzego Finka - na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śl. Prosimy o publikację naszego wystąpienia w całości, jako listu kierowanego do Państwa Redakcji. 

 

Juszczyn, dnia 9 grudnia 2016 r.

Stowarzyszenie Ekologiczna Wieś

Dość mocno zapadło nam w pamięci wystąpienie radnego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Jerzego Finka. I to nie z powodu merytorycznie powalającej treści tylko z powodu niebywałego chamstwa i arogancji.

Pan radny raczył zapytać gdzie byliśmy kiedy powstawało wysypisko śmieci w Krynicznie?

Stwierdził gołosłownie, że może w przypadku, kiedy Inwestor odkupi od nas działki, to może przestaniemy blokować tę inwestycję. I na koniec poinformował Radę Miasta, że już osiągnęliśmy sukces. A sukcesem ma być fakt, że zakład powstanie, ale to będzie już ostatni zakład, bo żaden potencjalny inwestor nie ma zamiaru się z nami pałować.

Takie impertynencje radnego Jerzego Finka nie mogą pozostać bez spokojnej i wyważonej odpowiedzi, a mianowicie:

1.Chcielibyśmy poinformować, że w Krynicznie nie powstało wysypisko śmieci. Tam powstała Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Mówiąc prościej – sortownia odpadów komunalnych.

Pan Jerzy Fink jako radny powinien być najlepiej poinformowany co dzieje się na terenie naszej gminy. Czy zrobił pan coś, żeby ten temat wyjaśnić i pomóc w jakiś sposób mieszkańcom Kryniczna i okolic? Niestety nie. Natomiast próbuje nieudolnie powiązać nasze stowarzyszenie z inwestycją.

Czy jeżeli coś w przeszłości było źle robione, to czy oznacza, że te same błędy mamy powielać?

Prosimy nie obarczać winą nowo powstałego Stowarzyszenia, że na terenie gminy są zakłady, które mają problemy z przestrzeganiem standardów ochrony środowiska.

Proszę więcej nie sugerować, że całe to zamieszanie wokół nowej inwestycji spowodowali właściciele rzekomych działek budowlanych, którzy nie zarobią na ich sprzedaży lub też inne osoby mające jakieś ciemne bliżej niesprecyzowane interesy. Oświadczamy, że nikt w naszym stowarzyszeniu nie czuje się manipulowany. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia nie mają też rzekomych działek budowlanych, które planujemy sprzedawać. Z tego co nam wiadomo to Gmina Środa Śląska, wystawiała na sprzedaż nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową w Juszczynie. Niestety choć wielokrotnie obniżano wartość oferowanych nieruchomości, żadna z nich nie została sprzedana.

Nie mamy żadnych ambicji politycznych. I w całej tej sprawie nie chodzi o ewentualne straty finansowe lub inne korzyści. Od samego początku chodzi o nasze zdrowie i zdrowie naszych dzieci.

Jeśli nasze deklaracje dotrą do świadomości radnego Pana Jerzego Finka i po jakimś czasie je zrozumie łatwiej będzie nam razem działać w interesie Gminy i jej mieszkańców.

Jaka jest jakość powietrza w Polsce, że coraz głośniej mówi się o smogu nad Wrocławiem można dowiedzieć się z kilku artykułów, które ukazały się w ostatnich dniach w Gazecie Wrocławskiej. Czy w takiej sytuacji możemy spokojnie przyjąć do wiadomości informację o zakładzie, który zawsze znacząco będzie oddziaływał na środowisko w którym żyjemy i mieszkamy?

Od początku powołania naszego Stowarzyszenia zakładaliśmy, że takie nieuzasadnione sugestie mogą się pojawić. Nie wiedzieć tylko dlaczego za strony radnego Pana Jerzego Finka bezpośredniego sąsiada i posiadacza terenów przyległych do miejsca inwestycji.

Stowarzyszenie dalekie jest od jakichkolwiek sugestii i insynuacji, ale też nie będziemy bezradnie przyglądać się jawnemu fałszowaniu rzeczywistości.

Co do ewentualnych nowych inwestorów i ich „pałowania się” to jest to tylko i wyłącznie Pana kolejna insynuacja. Wg nas, to właśnie powstanie tego zakładu spowoduje, że już nikt w jego pobliżu nie będzie chciał inwestować lub tylko zakłady, które zawsze znacząco oddziałujące na środowisko.

Na zakończenie swojego pisemnego wystąpienia pragniemy poinformować Radę Miasta i Gminy, że nasza działalność jest społeczna i nie spodziewamy się z tego tytułu żadnych profitów, poza przyszłą i spodziewaną wdzięcznością mieszkańców i ich rodzin.

Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia Ekologiczna Wieś

Ew 1

Komentarze  

0 # doprawdy 2016-12-15 11:40
Masz rację Waldek. Składamy się na 500+, które między innymi otrzymuje premier Morawiecki,europoseł Korwin-Mikke, p. Pyżalska i inni tego rodzaju potrzebujący. Ale potrzebujący rodzic zarabiający 2000 zł i mający jedno dziecko tej pomocy nie otrzyma. Ale to nie znaczy, że nie składamy się również na pomoc rządu polskiego dla zagranicznych inwestorów, którzy w nagrodę trują nas bez żadnych przeszkód. Dlatego moje NIE dla niemieckich inwestycji na terenie naszej gminy. Zapraszam wszystkich na demonstrację 16.12.2016 r. o godz. 14.00
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # doprawdy 2016-12-14 14:43
Waldek - nie gadaj głupstw. Zagrożenie jest realne. Kłamstwa burmistrza w sprawie inwestycji nie do ukrycia.Inwestor kłamie już o wielkości swoich nakładów finansowych. 25 procent kwoty dokłada mu państwo polskie.A my się na te 50 mln euro złożymy chociażby poprzez kosmiczne podwyżki OC.Nam jak dzieciom mydli się oczy zatrudnieniem. Pracownicy w Amstad już są szkoleni i szykują się do pracy w Środzie Śl. Przyjadą tutaj w delegację, żeby tam ich rodzinom żyło się zdrowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Waldek 2016-12-14 19:27
Podwyżki OC są spowodowane zupełnie czym innym, jeśli już na coś się złożymy to z pewnością na 500+. Które zafundował obecny rząd. Ps do prawdy...... ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Waldek 2016-12-13 14:45
"Działkowicze" obudźcie się przestańcie mydlić oczy innym ludziom wyssanymi z palca teoriami o zagrożeniach i zamiast po cichu narzekać że Wam się działki przy drodze nie sprzedadzą wybudujcie motel z restauracją parkingiem dla tirów( których jak zapowiadacie będą dziesiątki dziennie) i zarobicie więcej niż na tych działkach, a poza tym kto chciałby się budować w bezpośrednim sąsiedztwie DK94?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # HERR 2016-12-14 08:09
no właśnie wszyscy się dziwili po co magnat juszczyński wzioł się za robotę dookoła swego domu, a tu będą najemcy w euro płacić, i restauracyjka bylejaka ale jest. chodzą słuchy że ma się wyprowadzać, ale inwestycję zachwala, kto zna wie ze za darmo nic nie zrobi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Waldek 2016-12-13 14:43
Misza nie zgadzam się z Tobą zupełnie. Przypomnij sobie naszą gminę z przed 15 -20 lat. Basen, kino, boiska, orliki, ostatnio nowe przedszkole itd. uważasz że to wszystko dzięki wróżce zębuszce? Zobacz ile ludzi w naszej gminie przeprowadziło się z Wrocławia, tu chcą żyć, tu chcą mieszkać. Pracy nie ma tylko ten kto nie chce mieć. Wszędzie są ogłoszenia o zatrudnieniu. Trzeba tylko chcieć, ale na pewno łatwiej jest siedzieć w domu i narzekać jak nam jest źle. Uważasz że gmina powinna dociągnąć wszystkim gaz? Cz wtedy powinna też wszystkim kupić i za darmo zamontować piece gazowe? Niestety komunistyczne podejście jeszcze nie wyparowało i jest wiele głosów takich jak Twój, że nam się należy, powinniśmy dostać. Jeżeli chodzi o transport publiczny to nie ma go ponieważ przestał się opłacać. W każdej miejscowości na każdym podwórku stoi przynajmniej jeden samochód. Uważasz że nasze podatki powinny utrzymywać autobusy które będą wozić powietrze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # do Waldka 2016-12-14 08:51
Ale ty waldek wiesz że basen boisko kino i nowe przedszkole to poprzedni burmistrz nam załatwił (bo pan ruciński uważał że basen to strata kasy i głosował przeciw) ale sam za to posadził bratki - o właśnie a gdzie one są?? postawił ławeczki przy legnickiej, i przecioł wstęgę przed żłobkiem (niestety nie swoją inwestycją), aha i obwiesił nas światełkami na święta tylko zwalnia i zatrudnia na to poświęcił te dwa lata, a nawet nowe przy[regulamin]sy odwracają się plecami. KOŃCZ WASĆ ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Waldek 2016-12-14 19:36
Czytaj proszę ze zrozumieniem i bądź obiektywny. Czy napisałem ze to zasługa obecnego burmistrza? Nie, napisałem ze to między innymi dzięki inwestowaniu w naszej gminie. Przeczytaj proszę trzy razy i dopiero zastanów się nad odpowiedzią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # misza 2016-12-13 12:37
do Waldka. Prawdziwy gospodarz (czyli gmina) pozwalając na lokowanie przemysłu powinna to robić tylko i wyłącznie dla dobra mieszkańców. Wobec tego, te zakłady już powinny zapłacić gminie tyle, żeby gmina dociągnęła gaz do każdego mieszkańca. Wtedy ogrzewalibyśmy się ekologicznie. To wyjątkowe chamstwo przerzucać odpowiedzialność za zatrute środowisko na mieszkańców, którzy nie mają wyjścia. Żyją tak jak im umożliwia władza. A umożliwia im bardzo niewiele.Ale za to łupi i kłamie bez opamiętania.Podatki idą na nie wiadomo co, bo na poprawę życia w gminie niewiele. Transportu publicznego - nie ma, przedszkoli - nie ma, dróg i chodników - nie ma, opieki zdrowotnej - nie ma, Tylko puste gadanie i leżenie plackiem przed każdym bogatym i sprytnym inwestorem, który bez skrupułów wykorzysta swoją szansę nie oglądając się na żadne względy ekologiczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # średzianin 2016-12-13 10:56
To tak jest jak przy urnie do głosowania się nie myśli.Wybraliście radnych biznesmenów ,to teraz nie płaczcie. Takich się nie wybiera,oni tylko myślą o własnym interesie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Władysław 2016-12-13 09:13
Już dawno nie czytałem czegoś tak trafnego. No i w końcu ktoś napisał trochę prawdy o tym radnym. Wielki szacunek dla tych ludzi. Można się od nich wiele nauczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Waldek 2016-12-13 01:38
więcej zanieczyszczeń powodują wasze czarne kominy w których palicie byle czym, walka o ekologię w gminie, taaa jasne, ciemnogród sterowany "działkowiczami"..... skończcie wreszcie z tą farsą, śmieją się z Was wszyscy mieszkańcy naszej gminy, przepraszam nie wszyscy oczywiście oprócz trzydziestu protestujących....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # mistrz 2016-12-14 08:26
głupek z ciebie ponad tysiąc osób podpiusało się pod prostestem, a spytam cię inaczej wiesz ile osób sie nie podpisało ze strachu że pracę stracą, albo ktoś bliski? nawet na wycieczki jeżdżą bo "CHCĄ" takie są sposoby na niejednego.
co do czarnych kominów gmina nie wykorzystała kilka milionów z budżetu (bo po co drogi robić i chodniki - placyków zabaw za to jak nasrał) to niech wspiera ekologię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Wiesia 2016-12-13 00:09
Jezeli w gninie jest prawdziwa opozycja jak w powiecie powinna zlozyc wniosek o odwolanie go jak niejakiego Rutkowskiego.Zeby nie zalowali jak bedzie za pozno na koncu czasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # ehehehe 2016-12-13 10:22
Opozycji w gminie już dawno nie ma. Na Kazika mówili, że się sprzedał, a sami tylko patrzą, żeby burmistrzowi za bardzo na odcisk nie nadepnąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # !!!!!!!!!!!!! 2016-12-12 23:50
Rodzina pana Finka jest już tak ustawiona, że wnuki nie muszą oddycha zatrutym powietrzem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Wies 2016-12-13 00:26
Ustawiona za wyjatkiem Zony :cry: A moze by sie tak mu przyjzeli 8) zanim sie znajdzie na liscie "Wprost"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Antoni J. 2016-12-12 22:02
Slupy, GPZ,,Silniki- Odszkodowania,odszkodowania..a jemu ciagle malo.To nie jest radny.. i jeszcze ludzi poucza. Miech powie ile zarobil i ile jeszcze ma dostac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # m 2016-12-12 19:57
a ja jeszcze dodam pytanie do p. Finka. A gdzie pan był jak planowano to wysypisko (jak p. określił) w Krynicznie. Jest p. radnym już co najmniej 20 lat. Co pan załatwił dla gminy i jej mieszkańców a co dla siebie w tym czasie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # dobre 2016-12-12 12:29
radnemu nigdy nie zależało na mieszkańcach i nie będzie zależało,,,,liczy się tylko i wyłącznie jego interes( jemu zależy by sprzedać skupione wcześniej działki)i odwraca kota ogonem,,,,chamstwo i arogancja występuje u nich wszystkich...a radny F. to wyjątkowo pazerny osobnik...jego nawet nie obchodzi,że własne wnuki oddychają tym powietrzem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # CO2 2016-12-12 09:38
Inwestorom oczywiście TAK ale nie takim... Oby kolejni byli mniej uciążliwi dla środowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # tomek domek 2016-12-12 10:16
ten zakład nie będzie powołał smogu... :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Mieszkaniec 2016-12-12 11:30
Te trzy działki na które nie ma nabywców znajdują się przy boisku sportowym,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Robrt 2016-12-12 11:43
Cytuję tomek domek:
ten zakład nie będzie powołał smogu... :-x

Cytuję Mieszkaniec:
Te trzy działki na które nie ma nabywców znajdują się przy boisku sportowym,

Cytuję Mieszkaniec:
Te trzy działki na które nie ma nabywców znajdują się przy boisku sportowym,

I 6 działek na polu w kierunku cmentarza za wsią :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # radny 2016-12-12 11:43
A kolejnych 6 które gmina próbowała sprzedać jest na przeciwko działki byłego zastępcy burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Don Vasyl
  STOWARZYSZENIE EKOLOGICZNA WIEŚ powinna się nim zająć.... zorganizują pikiete i zablokuje główna ...

  Czytaj więcej...

   
 • Don Vasyl
  We wroblowicach nie mają działek do opchniecia :lol: :lol: :lol: :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • Don Vasyl
  Jak się nie pracuje tylko siedzi na emeryturce bądź po prostu nie ma własnych problemów i obowiązków ...

  Czytaj więcej...

   
 • ważne sprawy
  Dlaczego nie piszecie o wniosku o odwołanie starosty za szpital? grupa radnych chce jego odwołania, bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Don Vasyl
  Rowów później nie sprzedadzą :lol: a działki owszem o ile nie dojdzie do realizacji inwestycji :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • Don Vasyl
  Czytam to wszystko i obserwuje z boku i tak się zastanawiam czy tak ciężko zauważyć że te wszystkie pakiety ...

  Czytaj więcej...

   
 • Don Vasyl
  Brawo brawo brawo. Wkoncu głos rozsądku.

  Czytaj więcej...

   
 • Kacper
  Swoją drogą, to sytuacja PKS jest fatalna, nikt o niczym nie wie, autobusy jezdza jak chcą... Na ...

  Czytaj więcej...

   
 • toja
  w temacie średzkiej policji, pozdrawiam policjantów, którzy notorycznie parkują na skrzyżowaniu obok ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Ty Kosior piszesz o animowosci to dlaczego nie przedstawiles sie namtu wszystkim wlasnie. Nasz policjant ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box